Bugun...


2 Milyon Dolar Ödülü Kabul etmedi
Hollywood’un ünlü aktrislerinden Natalie Portman, İsrail devletinin Filistin ve Doğu Kudüs'te uygulanan baskı ve işkenceleri gerekçe göstererek, Genesis Prize Vakfının 2 milyon dolarlık ödülünü almayı reddince ödül töreni iptal edildi.

2 Milyon Dolar Ödülü Kabul etmedi
+ -

Portman’ı hedef alanlar arasında, Netanyahu’nun partisi Likud milletvekili Oren Hazan, daha evvel Filistinlilere karşı son derece iğrenç ve şiddetli sözleriyle pekçok kez haberler olmuş, ayrıca Filistin direnişinin sembolü haline gelen Ahed Tamimi’yi eline geçirse tekmeleye tekmeleye hastanelik edeceğini söylemişti.

Oren Hazan, “Daha başından itibaren, Genesis Prize (ödülünü) Natalie Portman’a vermek doğru değildi, O İsrail ordusunda askere gitmekten kaçınmış, O bir aktris, lakin İsrail devletinin onuru için kıymetsizdir şeklinde açıklama yaptı… 
İçişleri Bakanı Aryeh Deri’ye Portman’ın İsrail vatandaşlığını feshetmesi çağrısında bulunuyorum. O, İsrail’i 4 yaşında terk etti ve devletle hiçbir hakiki bağı bulunmuyor dedi.”

İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miri Regev'de Portman’ı hedef aldı. Regev, “olgun bir meyve gibi BDS (İsrail’e Boykot, Yatırımların Geri Çekilmesi ve Yaptırımlar hareketi) destekçilerinin eline düştüğünü duymaktan dolayı çok üzüldüm. İsrail’de doğmuş bir Yahudi aktris, İsrail’in yaratılmasının mucizevi hikâyesini ‘karanlık bir hikâye’ olarak görenlere iştirak etti” ifadelerini kullandı.

TWİTTER’IN EN ETKİLİ SİYONİSTLERİ SAYA SAYA BİTİREMEDİ

Bir kısım araştırmalara göre “Twitter’ın en etkili 25 Yahudisi” listesi içinde yer alan Arsen Ostrovsky de sabahtan akşama kadar muhtelif vesilelerle Natalie Portman’a taarruzda bulundu. 
Kaynak: Fatih haber

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI