Bugun...


ABD-RUS Rekabeti kızışıyor
ABD Rus sınır boylarında gücünü kuvvetlendirmeye çalışırken Rusya Güney Amarikadaki müttefikleriyle ilişkilerini genişletmeye başladı, Bu amaçla Nikaragu limanlarını, hava alanlarını daha kolay kullanabilmek için antlaşma imzaladı

ABD-RUS Rekabeti kızışıyor
+ -

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya ile Nikaragua’nın, Rus savaş gemilerinin ülkenin limanlarına girişinin kolaylaştırılması konusunda hükümetler arası anlaşmayı imzaladıklarını açıkladı.

Rusya son yıllarda aktif olarak Latin Amerika ülkeleriyle savunma alanındaki ilişkileri geliştiriyor. Bu doğrultuda, Güney Amerika kıtasında, savaş gemileri için lojistik noktalar kuruyor ve yerel hava limanlarından yararlanıyor.

Nikaragua ile ayrıca askeri ve teknik alanda bazı diğer belgelerin imzalandığını belirten Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, “Bugün imzalanan anlaşmalar, geleneksel samimi ilişkilerimizin devamı ve yasal tescilidir” dedi.

Nikaragua’nın başkenti Managua’yı ziyaret eden Şoygu, Rus savaş gemilerinin limanlara girişinin kolaylaştırılması anlaşmasının, ikili askeri denizcilik işbirliğini genişletme fırsatını sağlayacağını kaydetti.
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI