Bugun...


Adnan Oktar ve Çetesine operasyon
Adnan Oktar'ın İstanbul Çengelköy'deki malikanesine ve diğer müritlerin adreslerine Sabah erken saatlerde başlatılan operasyonda 235 mürit hakkında gözaltı kararı var. Daha öncede kaçakçılık, Rüşvet, Tehdit, Ajanlık iddiaları ile soruşturma açılan Adnan Oktar çetesi hakkında bu operasyon sonucu ne olacak merak ediyoruz. Oktar çetesi hakkında Diyanet işleri başkanlığının da önemli şikayetleri olduğu biliyor.

Adnan Oktar ve Çetesine operasyon
+ -

Otomobili ile kaçmaya çalışan Oktar mali şübe ekipleri tarafından takip edilmiş, Sarıyerde önü kesilerek gözaltına alınmıştır.

Geçen hafta Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş Oktar ve Çetesi hakkında suç duyurusunda bulunmuş, İslam adı kullanılarak alenen yapılan birçok eylem ile İslama iftira atılmakta, Müslümanlar rencide edilmektedir, denilmişti. Ali Erbaş Başta Atatürk olmak üzere birçok konu hakkında istismar iddialarında bulunmuştu.

Adnan Oktarın müridleri tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlarda gözaltına alınmasını İngiliz derin devletinin istediğini, Cum. Bşk. RT. Erdoğan'ın İngiltere ziyaretinde bu konuda kendisindenbizim susturulmamız istenmiştir, Gibi bir iddiada bulundular.

Oktar ve Cemaatine ait A9 tv.'de yapılan yayınlarda İslam, Türk örf ve adetlerine uygun olmayan davranışlar içinde programlar yapan Oktar, Bu sunumların İslama uygun olduğunu, Halkın yaşadığı dinin gericilik olduğunu, İslamın yasaklamadığı davranışları Diyanetin ve Din görevlilerinin yasakladığını sık sık iddia ediyordu...

Adnan Oktarın müridlerinden Hüma Babuna, Twitter’da “Şu anda bütün evlerimize polis baskını var İngiliz derin devletinin oyunu bu İngiliz derin devletinin Türkiye’deki oyunlarını deşifre ettiğimiz için tertemiz insanların evlerine baskın yapılıyor sayın Erdoğan’ı buradan bilgilendiriyorum daha evvel de fetoculerin komplosu oldu” mesajını paylaştı.

“Şu anda bütün Adnan Oktar hocam ve arkadaşlarımın evlerine polis baskını var İngiliz derin devletinin oyunu bu son zamanlarda yaptığımız faaliyetler neticesinde oluyor Allah tuzaklarını başlarına geçirsin” diyen Babuna, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik şu mesajları paylaştı:

“Sayın Cumhurbaşkanımı buradan bilgilendiriyorum şu anda yine İngiliz derin devletinin bir komplosuyla karşı karşıyayız Adnan Oktar Bey’in ve arkadaşlarının bulunduğu evkere polis baskını oluyor komplolara karşı müdahalesini istirham ediyorum.

Sayın Süleyman Soylu’yu buradan bilgilendiriyorum. Yeni bir komplo ile karşı karşıyayız polis baskınları oluyor Adnan Oktar Bey ve arkadaşlarıma baskın yapıyorlar , masum bir camiaya yapılan bu komploya dur deyin lütfen.”

· 

Adnan Oktar'ın ayağında terlik ve pijamaları ile firar eden kediciklerinden Ceylan Özgül (Özbudak) operasyon sonrası dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Twitter adresinden Adnan Oktar ve müridleri hakkında şu ifadeleri kullandı: "Adnan Oktar örgütünden ayrılmış biri olarak söylüyorum, KEDİCİK kelimesi ile konuyu hafifletmenizi tavsiye etmem. Vitrinde masum görünen bu kadınların bir kısmı çift silahla geziyorlar. Türlü suçlara karıştıklarına şahidim. Mesajla soru sorup cevap veremediklerime şimdi vereyim, Evet biz de şikayetçiyiz tabii" dedi.
-------------
Adnan Oktar örgütünün 2 numaralı ismi Tarkan Yavaş’ın operasyon sırasında kaçtığı ortaya çıktı. 
Sabah'ın haberine göre; Bilim Araştırma Vakfı'nın eski Başkanı olan Tarkan Yavaş, küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismar, dolandırıcılık ve uluslararası ajanlık başta olmak üzere 20 suçtan aranıyor. 
Emniyet yetkililerinin verdiği bilgilere göre; Tarkan Yavaş'ın silahlı olduğu öğrenildi.

Hava destekli operasyonda Adnan Oktar ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda 235 şüpheli hakkında gözaltı kararı var. Adnan Oktar ve grubuna yönelik suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık ve küçük çocuklara taciz yer alıyor.HABER VİDEOSU

Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR
2 Yorum

Turgut Yenilmez
11-07-2018 09:09:00

ADNAN OKTAR VE 
OKTAR BABUNA YA 
HASTALIK BAHANESİYLE 
TÜRK HALKINDAN TOPLANAN 
40.000 KAN ÖRNEĞİNİN 
NEREYE 
KIME 
YA DA KIMLERE GÖNDERİLDİĞİ SORULSUN BU SORU 
BU SEREFSİZLERİN BOYASININ DÖKÜLMESİNE YETER! 
AYRICA OKTAR BABUNA VE 
SİYONİST İTİ BENYAMIN NETANYAHU ARASINDAKİ SAMIMIYET SORULSUN 
ARACISIZ
REFERANSIZ ÇAT KAPI NETANYAHU ITIYLE GÖRÜLEBİLEN BU OKTAR EKİBİNİN 
BU SEREFSİZLERİN BUGUNE KADAR 
KİM İÇİN 
KİME HIZMET ETTİKLERİNİN 
NE OLDUKLARININ AÇIĞA ÇIKMASI İÇİN YETER! 
ITRAIL AJANI BU ŞEREFSİZLER TUTUKLANMAZ İSE 
İŞTE O ZAMAN TÜRK HALKINA 
ASIL BÜYÜK AYIP YAPILMIŞ OLUR! 
VESSELAM!

Turgut Yenilmez
11-07-2018 08:15:00

Açık söyleyeyim 
Beni Cumhurbaşkanı KHK lari ilgilendirmiyor 
Türk Halkının 
DNA larini 
Genetigini Babuna nın Hastalığı (!) Bahanesiyle 
ITRAIL e peşkeş çeken 
Adnan Oktar (Harun Yahya)
Oktar Babuna ve 
Netanyahu nun itlerini 
Gözaltına aldirtan 
Recep Tayyip Erdoğan 
Allah Şahit ki 
Yaptığın Her Doğrunun Arkasında 
Her Yanlışın Karşısında olacağım! 
Feto 
Adnan Oktar operasyonları 
Çok çok takdire şayan Hareketlerdir! 
Allah Senden Razı Olsun!

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI