Bugun...


Akiller, Oslo'da bir araya geldi.
Sözde çözüm süreci Akil İnsanları, Oslo'da bir araya geldi. 35 yılda Yaklaşık 60.000 şehit, 120.000 den fazla yaralı verdiğimiz terör olaylarının bitirmek amacıyla yapılan, sözde çözüm sürecinde, hükumet tarafından sürece destek vermek üzere toplanan yedi bölgede toplamda 63 kişiden oluşan Akil İnsanlar Norveç'in Oslo şehrinde bir araya geldi.

Akiller, Oslo'da bir araya geldi.
+ -

Heyetin 2009'da sözde çözüm sürecinin temellerinin atıldığı Oslo'da bir araya gelmesi dikkat çekerken, akıllara "Yeni bir çözüm süreci mi başlıyor?" sorusu geldi.

Mesut Barzani'ye yakın Rudaw'ın muhabiri Ayser Çınar'ın, görüşmeden bir fotoğrafla yaptığı paylaşımda "Yeni bir süreç mümkün mü peki?" ifadelerini kullanması ise dikkat çekti.

Ufuk Uras'ın önünde DPI logolu kağıtların olması, Uras, Oslo'dan ayrılışını sosyal medya hesabından, "Oslo'ya veda" şeklinde duyurdu.

Fotoğrafta,  oyuncu Kadir İnanır, eski İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, eski Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur gibi isimler yer aldı. DPI Başkanı Kerim Yıldız, geçen aylarda dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.

Yıldız, yeni bir çözüm süreci için umutlu olduğunu vurgularken, yeniden inşaya girilebileceğini ifade etmişti.

Democratic Progress Institute (DPI) ya da Türkçe adıyla Demokratik Gelişim Enstitüsü 8 yıl önce kurulmuş İngiltere'deki bir düşünce kuruluşu. Kurumun çalışma alanları arasında Türkiye de var.
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI