Bugun...


Alman Firmanın Tehdidine Yoğun Tepki
Continental lastik firması Alman hükumetinin sürdürdüğü Türkiye düşmanlığına katkıda bulunmak amacıyla Dünya haritası üzerinden kabul edilemeyecek bir tehdit haritası içeren tanıtım videosu yayınladı. Alman kafasına göre bu haritanın anlamı SİZİ HARİTADAN SİLERİZ DEMEKTİR..!

Alman Firmanın Tehdidine Yoğun Tepki
+ -

Alman lastik firması Continental, son yayınladığı reklam filminde Şirketin kullandığı haritada Türkiye'yi silerek Türkiyenin bulunduğu yeri Akdenize dahil etmiş.

Continental böyle siyasi bir skandala imza atarak, son yayınladığı reklam filminde  Almanyanın Türkiye düşmanlığını ticari alana kaydırmış oldu.
Şimdi Türk milletine düşen milli görev bu alman firmasını ülkemizde YOK hükmünde sayarak ürünlerini satın almayarak ülkemizde iflas etmesini sağlamaktır.

Birçok firma ve tüketici, Türkiyede faaliyette bulunan  Continental lastiklerini almama kararı açıkladı.
SOSYAL MEDYADA YOĞUN TEPKİ ALAN FİRMANIN TÜRKİYE DİSTRÜBİTÖRÜ Bir açıklama yaparak olayın bir grafik hatası olduğunu açıkladı, Bu açıklamayı doğru/samimi bulmuyoruz. Öncelikle tanıtım Almanca olduğu için Türkiyede gösterimde olan bir video değil, Ve bu özür-mazeret firmanın genel merkezi tarafından yapılması gerekiyor.
Grafik uzmanlarına sorduk, Aldığımız cevap; Böyle bir grafik hatasını ilkokul çocukları yapmaz, Üç kuruş kazanacaksınız diye Türkün aklı ile adalay edilmesin dediler.

TÜRKİYE ALANINDA  AKDENİZ GÖRÜNÜYOR
Powertraing isimli teknolojinin tanıtım videosunda yer alan haritada, diğer tüm ülkeler görünürken Türkiye yerinde Akdeniz görünüyor.
Harita üzerinde Powertrain'in aktif olarak bulunduğu ülkeler gösteriliyor. Bu ülkelerin gösterildiği sırada ise skandal harita görünüyor.HABER VİDEOSU

Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI