Bugun...


Böyle bir İddia Var!.. 'YENİ PARTİ GELİYOR'
Ülke siyasetine yeni bir parti daha katılıyor dedikoduları artık alenileşti. Birçok yerde önü kesilen Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu , Ali Babacan , Mehmet Şimşek"in içinde bulunduğu bir parti çalışması son aşamasında olduğu iddia edildi. Türkiye daha ne kadar politik bölünmeyi kaldırır bilemiyoruz ama Sayın Takan yazdı henüz tekzip eden olmadı, Bu işler böyle yapılıyor zaten herzaman

Böyle bir İddia Var!.. 'YENİ PARTİ GELİYOR'
+ -

İddia Ankara'ya düştü!.. 'YENİ PARTİ GELİYOR'
Abdullah Gül'ün eski danışmanı ve Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan "Arka kapıdan yeni Gül projesi!.." başlıklı bugünkü (8 Eylül 2018) yazısında, AKP hükümetlerinde üst düzey görevler alan " Ahmet Davutoğlu , Ali Babacan , Mehmet Şimşek"in yeni bir merkez parti kurmak için hazırlık içinde olduğunu öne sürdü.

‘GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR’

Takan, "Görüşmeler yapıyorlarmış. Acele etmiyorlarmış. Partinin resmi kuruluş tarihi olarak yerel seçimler sonrasını gösteriyorlarmış. Parti kurulduktan sonra 'ana muhalefet olacak' iddiasıyla..." diye yazdı.


'TEMASLAR BAŞLADI'

"Soranlara, 'Abdullah Gül bu oluşumun içinde yok' diyorlarmış" ifadesini de kullanan Takan, "Gel de buna inan!.. Abdullah Gül'ün üçlüsü CHP'deki etkin ve de her tarafa küskün muhalif isimlerle de temasa geçmiş. Görüşmeler devam ediyor" ifadesini kullandı. Takan'ın yazısı şu şekilde:

‘GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU ŞİMDİ NE YAPIYOR’

“Ne yapıyorlar dersiniz?.. Dünyaya küstüler de kabuklarına mı çekildiler?.. Yoksa!.. "Bizim artık bu memlekette siyaset yapma şansımız kalmadı" deyip biriktirdikleri paranın sefasını sürmek için bir gemiye atlayıp dünya turuna mı çıktılar?.. Belki de safariye katıldılar!.. Sanmıyorum...”

‘DERİN STRATEJİK SİYASETÇİLER’

“Belek'te tatilde olabilirler mi?... Bir ara, Türkiye'nin tarihi turistik yerlerini dolaşıp tatil yaptıklarına dair haberler düşmüştü gündeme... Abdullah Gül... Ahmet Davutoğlu... Ali Babacan... Mehmet Şimşek... Ha!.. Hatırladınız değil mi?.. Bir zamanlar ülkenin en derin stratejik siyasetçileriydi. Uzun zamandır haber alamadığınız için belki de aranızda merak edenleriniz vardır.”

‘GÜL PASİFİZE EDİLMİŞTİ’

“Abdullah Gül, yemek iyice pişirilip löp diye yenecek kıvama getirilip önüne hazır tepsi ile getirilemeyince Cumhurbaşkanı adayı olmaktan vazgeçmişti. "Olmayacağım" açıklaması yaptıktan sonra ortalarda gören olmadı. Artık, birikmiş tecrübelerine dayanarak Türkiye'ye katkıda bulunmak için (!) gelenek haline getirdiği Cuma namazı sonrası açıklamalarını bile yapamaz hale geldi. “

‘ŞİMDİ NE YAPIYORLAR, MESELE BU’

“Ahmet Davutoğlu , Ali Babacan , Mehmet Şimşek... Gül'e çok yakın bu 3 isim ara sıra buluşup kendisine "ortada görünmeyin" diye tavsiyelerde bulunuyor. E, peki bu 3 isim de siyaset sahnesinde görünmüyor... Ekonomik kriz... Suriye... Ağızlarını bıçak açmıyor. Lal mı oldular?.. Ne yapıyorlar?.. Derin tecrübelerini bu milletten neden esirgiyorlar?.. Konya'da buluşup etli ekmek mi yiyorlar?.. Yoksa Ankara'da bir araya gelip nefis Ankara tavasının tadına mı bakıyorlar?.. Belki de gazetecilere yakalanmayalım diye Londra'da sabah kahvaltılarında buluşup dertleşiyorlardır!.. "Bu millet bizim değerimizi bilmedi" diye Küçük Emrah'a mı bağladılar?..”

‘YENİ PARTİ GELİYOR’

“Merakınızı hemen gidereyim; Merkez siyasetin çok önemli ismi olan, özü sözü bir dostumla dün siyasi kulislerde neler oluyor faslına dalmıştık. Bomba haberi ondan aldım. Biraz da etrafa baktım. Ahmet Davutoğlu , Ali Babacan , Mehmet Şimşek, yeni bir merkez parti kurmak için kolları sıvamışlar. Görüşmeler yapıyorlarmış. Acele etmiyorlarmış. Partinin resmi kuruluş tarihi olarak yerel seçimler sonrasını gösteriyorlarmış. Parti kurulduktan sonra "ana muhalefet olacak" iddiasıyla... Soranlara, "Abdullah Gül bu oluşumun içinde yok" diyorlarmış. Gel de buna inan!.. Abdullah Gül'ün üçlüsü CHP'deki etkin ve de her tarafa küskün muhalif isimlerle de temasa geçmiş. Görüşmeler devam ediyor..”

‘HİÇ BELLİ OLMAZ’

"Karşılarında deve dişi gibi siyasetçi Erdoğan var" deyip bıyık altından gülümseyerek bu haberi yabana atmayın. Siz de not edin bir kenara dursun. Ayıptır ve de acıdır söylemesi; merkezde NATO, Londra, Berlin, Tel Aviv varsa ummadık taş baş yarabilir canım memleketimde!.. Bendeniz gazeteci olarak haber verme görevimi yaptım..”

Kaynak: Ahmet Takan- Yeniçağ/ Cumhuriyet
Kaynak: Ahmet Takan- Yeniçağ/ Cumhuriyet

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI