Bugun...


CHP'Lİ Aygun TRABZONLULARDAN ÖZÜR DİLEDİ
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Atatürk'e karşı yapılan hakaretlere tepki gösterirken Trabzon hakkında oldukça yanlış kelimeler kullandı. Aygün, Trabzon'unKurtuluş Savaşı döneminde Rum Pontus'un elinde olduğunu iddia etti

CHP'Lİ Aygun TRABZONLULARDAN ÖZÜR DİLEDİ
+ -

Aygun: "Trabzon'dan,Trabzonlu halkımızdan özür dilerim. Kastım asla onlar değildir"

 İlhami Özcan Aygun Çorlu Atatürk Heykeli önünde 13 Kasım 2018 tarihinde yaptığım açıklamada, Türk kimliğinden rahatsız olarak, “Keşke Yunan galip gelseydi, ırk için mi Yunanla dövüştük” diyen Kadir Mısıroğlu’na tepki göstererek, bu zihniyetin Trabzon’da Rum Pontus özlemi içinde olanlarla örtüştüğüne vurgu yaptım. Sözlerim Trabzonlu vatandaşlarıma yönelik bir itham içermemektedir!

Kurtuluş Savaşı’nda, Rum Pontuscu zihniyetlere karşı Kuvayı Milliye ile amansızca savaşan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş harcında kan ve ter döken Trabzonlular, Atatürk yolundan ayrılmamıştır!

Kadir Mısıroğlu’nun açıklamaları karşısında üç maymunu oynayanlar, benim sözlerimi çarpıtma yarışına girerek, Trabzonlu vatandaşlarımla şahsımı karşı karşıya getirmek istemektedir. Yunan işgalini savunacak kadar Türk ırkına olan husumetini açık açık ortaya koyan Fesli Kadir Mısıroğlu’nun arkasında durmak ne milli ne yerli bir duruştur! Eğer bir tepki gösterilecekse adresi bellidir! Şeriat istediğini de cümle aleme anlatan Kadir Mısıroğlu, şu anda devletin zirvesinin korumasında olsa da Türk milletinin vicdanında yargılanmaktadır. Kadir Mısıroğlu’na kalkan olanlar, tepki gösterenleri hedef tahtasına alma yarışına girmiştir!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, “milli ve yerli” kimlikten uzak fesli Kadir Mısıroğlu’nu resmi kıyafetiyle 9 Kasım’da ziyaret edip, bu ana ilişkin görüntüleri 10 Kasım’da basına servis ettikten sonra kamuoyunda beklediğinden büyük tepki görmüştür.

Nitekim bu tepkiler nedeniyle Cumhurbaşkanı ve AK Parti Kanadı 4 gün boyunca sessiz kalmıştır. Cumhurbaşkanı’nın görüşünü bugün açıklayan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Diyanet İşleri Başkanımız takdir edilen bir ilim adamıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin kurucusu olarak saygı görmeye devam edecektir” sözleriyle ziyareti savunmuştur.

Bakın ziyaret edilen kişi Atatürk’e hakarette sınır tanımayan bir kişidir. Nitekim Diyanet İşleri Başkanı’nın ziyaretinden sonra Youtube üzerinden video ile açıklama yapan Kadir Mısıroğlu, Sayın Çelik’in “ortak değerimiz” dediği Atatürk’e, kimliğimize ve devletimizin rejimine akılla bağdaşmayan hakaretler yağdırmıştır! Mısıroğlu, “Irk için mi dövüştük Yunanla! Irk üzerine bir devlet kuramazsın. Zaten Mustafa Kemal bir devlet kurmuş değildir. Devlet kurucuları lafı da yalan. Rejim değiştirmiştir. Bizim devletimiz vardı. O devletin rejimini değiştirmiştir. Rejimi şeriattı gavurluk yaptı” demiştir.


Yani Mısıroğlu, Atatürk’ün gavur devlet kurduğunu, ırk üzerine devlet kurulamayacağını ifade etmiştir. Türk kimliğinden ve Türkiye Cumhuriyeti isminden açıkça rahatsız olduğunu milyonların önünde açıklayan Kadir Mısıroğlu, gelinen aşamada belli ki AK Parti hükümeti koruması altındadır. Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümünde Atatürk heykeline yapılan saldırının ardından, Mısıroğlu’nun bu konuşmasına yönelik tepkimi de ortaya koydum.HABER VİDEOSU


TRABZONLULARDAN ÖZÜR DİLEDİ


Kaynak: SİVİL HAREKET

Editör: ABDULLAH GÖZAYDINYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI