Bugun...


Eski Gnç. Başkanı Ayaz'dan M. Demire Sorular
TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONUN DA NELER OLUYOR! Başkan Mustafa Demir’in deyişiyle bazen 250 Bazen 140 Trabzon Derneğinin bağlı olduğu Trabzon Dernekleri Federasyonu (TDF) ’n da neler oluyor.

Eski Gnç. Başkanı Ayaz'dan M. Demire Sorular
+ -

TDF'nin başarılı eski gençlik kolları başkanı Korkut Yılmaz Ayaz 27 Mayısta şaibeli bir şekilde genelk kurula giden federasyonun başkanı Mustafa Demir'e aşağıdaki soruları sordu, Bakalım cevabını alabilecek mi?

Yaklaşık bir ay önce iki dönemdir (6 yıl) başkanlık yapan Düzköy Dernekleri Başkanı ve TDF Başkanı Mustafa Demir federasyon üyeleri ve dernek başkanları ile !!! Üsküdar Belediyesine ait Valide Sultan Gemisinde yaptığı kahvaltıda yönetim olarak önümüzde ki genel kurula İsmail Şatıroğlu’ nun adaylığında gidileceğini kendisinin aday olmayacağını duyurmuştu.

İsmail Şatıroğlu’ na yapılan tebrikleri sosyal medyadan takip etmiş ve belki de TDF de bir şeyler değişecek!!! herhalde demiştik. Fakat bu kararın açıklanmasından kısa bir süre sonra ülke de erken genel seçim kararının alınması ve Mustafa Demir’in millet vekilliği listelerine girememesi koltuğun görevini tamamlamadığının işareti olmuş ki hafta içi yapılan TDF toplantısın da Mustafa Demir tekrar aday olmuş. 
İster istemez insanın aklına bir çok soru geliyor ben aklıma gelenleri sıralayayım da siz de aklınıza gelenleri sorun belki birileri cesaret eder de sorularımıza cevap verir. 


1- Bu kadar Dernek Başkanın dan hiç biri TDF de başkanlık yapabilecek konumda değil mi ? Neden İsmail Şatıroğlu’n dan sonra başka bir isim ortaya çıkmadı ? 
2-Yoksa TDF ye bağlı bu kadar Dernek yok mu ? 
3-Sahi TDF ye bağlı kaç dernek ve kaç delege var ? Bu sorunun cevabını alabileceğimiz TDF den başka bir kurum yok mu? 
4-Yine Mustafa Demirin deyişiyle düğün ve cenazelerinin kalabalık olması için yapmaya devam ettiği TDF Başkanlığın da ki misyonu bitmedi mi ? Kardeşinin vefatı nedeniyle cenazesinin kalabalık olduğunu görmüştük , düğünü mü bekliyor ? Rahmetli kardeşinden bahsetmişken, kazanın olduğu yere çok kısa sürede Mustafa Demir’in çalışmalarıyla İBB tarafından üst geçit yapıldı ve rahmetlinin adı üst geçide verildi. Aynı özverili hangi çalışmayla geçmiş altı yılda İstanbul’ da nereye ve neye Trabzon’un adı verildi ? 
5- TDF de Mustafa Demir’in vekili ve 22 yıllık yol arkadaşı Hüseyin Ayaz neden istifa etti ? İstifa eden Hüseyin Ayaz senin zor günlerin de sana ne yaptı da sen onun en zor gününde tüm gücünü sadece onu itibarsızlaştırmak için kullandin ?
6-Altı yılda Trabzon Derneklerine TDF’nin ne gibi katkıları oldu ? 
7-Yapılacak olan genel kurulda hangi tüzüğe göre işlemler yapılacak eski tüzükmü yoksa son kongre de kabul edilip bir türlü ortaya çıkarılmayan yeni tüzükmü ? Yoksa dernekleri daha önce kandırdığın gibi önce tüzük değişikliği oylaması yapılıp kabul edilen en yeni tüzükle mi ? bunları bu camia yiyecekmi ?

Yazılacak o kadar çok şey var ki okunacağını bilsem sayfalarca yazarım ama bizim insanımız tez canlı bir an önce sonuca gitmeye çalışıyor yazının sonunu şöyle bağlayalım Mustafa Demir geçmiş altı yılda verdiği hangi sözü yerine getirdin ki tekrar başkan adayı olarak destek istiyorsun ?

Ben verdiğin sözlerden birkaç tanesini sıralayayım. 
2012 yılında ki ilk seçildiğin kongrede, seçim sonuçları açıklandıktan hemen sonra yaptığın ilk açıklama da bu iş böyle olmaz 6 ay içinde daha kapsamlı daha geniş bir kitle ile TDF ye yapılan başvuruları tekrar değerlendirerek diğer dernekleri de kapsayacak şekilde Genel Kurul yapacağız demiştin.YAPMADIN

Beylikdüzü’nde deniz manzaralı 100 dönüm arazi içinde ki Gürpınar Projesinin proje çalışmalarını yapmış en kısa süre de hizmete açacağız demiştin.
(İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Harita Komisyonu Başkanı olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım)YAPMADIN 


Federasyona kalıcı bir mülk almak için Trabzon Günleri düzenleyeceğiz demiştin. Önce Feshane Kültür Merkezinde sonrasın da Bursa,Antalya,Maltepe ve Yenikapı da düzenlenen Trabzon günlerinin bir çoğundan yüksek karlar elde edilmişti önemli insanlar devreye sokularak kültür bakanlığı fonundan yüksek miktarda paralar alınmıştı ama o mülkü ALMADIN paralar da ortada yok ? 
Trabzon lobisi kuracağız diyerek meslek gurupları buluşmaları düzenlenmiştin ama Trabzon lobisi KURAMADIN


Trabzonspor başkanı Muharrem Usta ve İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da olduğu iftar programında Trabzonspor’ dan 5000 adet forma alma sözü vermiştin. ALMADIN

Şimdi bunca şeye rağmen yeni genel kurul da adaysın öylemi? Sana söyleyecek söz bulamıyorum da TDF ye üye derneklerin delegelerine bir şey söylemek isterim. 


Eğer ki siz hala böyle bir başkana inanıp peşinden gidiyorsanız, sizin derdiniz Trabzon’ a ve Trabzon Derneklerine değil kendinize hizmet etmek olmuş demektir. Bu işlerden bir çıkarınız var ki böyle bir başkanla devam ediyorsunuz yok eğer öyle değilse diğerini yazmaya elim varmadı !!!

Mustafa Demirli TDF nin icraatlerinden biri için tıklayınız
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

ABDULLAH GÖZAYDIN
19-05-2018 21:29:00

6 yıldır verdiği hiçbir sözü tutmayan Mustafa Demir Federasyonu kanunsuz eylemlere alet etmiş, stk olarak Trabzonun ve derneklerinin hiçbir sorunu üzerine gitmemişken, Milletvekili olurum umuduyla aday değilim açıklaması yapmışken, Mv. adayı yapılmayınca önceki sözlerini unutup adaylık duyurusu yapan sayın m. demir TDF delegasyonunu gene masabaşı yaptı yüzlerce Trabzon derneğini gene delege yapma cesareti gösteremedi

TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANLIĞINDAN  GENEL KURULA ÇAĞRI

Trabzon Dernekleri Federasyonu 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı 27.05.2018 Pazar Günü
12:00’de Esentepe Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Bulvarı No:38 Sultangazi/İstanbul
adresindeki  İBB Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi Genel Merkezinde aşağıdaki gündemle
yapılacaktır, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 03.06.2018 Pazar Günü aynı adreste Saat
12:00’de çoğunluk aranmaksızın aynı gündemde yapılacaktır.  
Tüm üye derneklerimize, delegelerimize duyurulur

Yönetim Kurulu
Adına
Genel Başkan 
Mustafa Demir

Gündem;
1. Açılış ve Yoklama
2. Başkanlık Divanının seçilmesi
3. Divana Genel Kurul tutanaklarını imzalatma yetkisinin verilmesi,
4. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması,
5. Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan’ın konuşması
6. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Kesin hesaplar ve Denetim Kurulu Raporunun ayrı
ayrı okunması,
7. Yönetim Kurulu Çalışma Raporu, Kesin hesaplar ve Denetim Kurulu Raporunun ayrı
ayrı görüşülmesi,
8. Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibra edilmesi
9. Federasyonumuz Tüzüğünün Bazı Maddelerinde Yapılacak Değişikliklerin
Görüşülmesi ve Oylanması
10. Yeni dönem için Üye giriş ve aidatlarının belirlenmesi hususunun görüşülmesi ve
oylanması,
11.  2018-2021 Dönemi Çalışma Programı ve Tahmini Bütçesinin görüşülüp oylanması,
12. Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Danışma Kurulu Üyelerinin ve
Konfederasyon Delegelerinin Asıl ve Yedek Üyelerin seçimlerinin yapılması,
13. Dilek ve Temenniler
14. Kapanış

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI