Bugun...


Fatih Belediyesi Yetkilileri Yeniden Ak'landı
Kaymakamlar, Mahkemeler, Savcılıklar, Açık seçik delilleri ile ortada olan suçları aklayabilir mi?

Fatih Belediyesi Yetkilileri Yeniden Ak'landı
+ -
Yeni Türkiyede hukuk sistemi yazılı olmadığı bir şekilde karar vermeye başladı.
2500M2 alanda onbin M2den fazla kaçak yapı ortada,
Tarihi tescilli SMÖ Ahşap bina betonarme yapılmış ortada,
Sur koruma bandında ve yeşilalanda  yapılaşma ortada,
Konut alanı ilan edilen alanda konutlar otele dönüştürülüyor ortada,
Azami yüksekliğin H.6.50 olduğu Sultanahmet 80 ada içinde 12.50 yükseklikte konaklama tesisi yapılması ortada,
Anıt eder tarihi surlara biri araç ikisi yayalar için üç kapı açılması ortada,
61 ada 1 parselde H.6.50 olması gerekirken 7 katlı bina ortada

Fakat suç oluşmamış kararı veriliyor, yeterli delil yok deniliyor.
VE SORUŞTURMA AÇILMASINA İZİN VERİLMİYOR
21 adet renkli fotokopiden oluşan fotoğraflarla işlenen hukuk ve imar cinayetlerini ortaya koyduğumuz halde, bu belgeleri Cumhuriyet savcılarına, Teftiş kuruluna, İdare mahkemesine, Sulh ceza mahkemesine ayrı ayrı verdiğimiz halde delil yetersizliğinden soruşturma açılmamasına karar vermenin ne anlama geldiğini takdirinize bırakıyorum.
Bilindiği üzere Fatih ilçemizde akılalmaz şekilde İmar ve SİT hukukuna aykırı yapılaşma oluyor, Dünya kültür başkendi Tarihi sur içinde binlerce yıllık tarihi envanter RANT uğruna yok ediliyor.
İzinsiz Bir balkon kapatmanın mümkün olmadığını sık sık beyan eden Fatih belediye başkanı Mustafa Demir, Bu kanunsuz yapılaşmadan haberi yokmu dersiniz.
Hadi diyelim yok, Emrindeki memurlar rapor vermemişler.
Her fırsatta Fatih belediye meclisinde bu usulsüz kaçak inşaatlar Muhalefet meclis üyeleri tarafından soru önergesi oluyor, Biz haber yapıyoruz, Bizler vesilesiyle durumdan haberdar olan ulusal medya haber yapıyor, Tv. Haber bültenlerinde konu oluyor. Hala duymayabilir diyenlere derizki;
Durumu Cumhuriyet Başsavcılığına bildiriyoruz, belgeleri hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde, Adeta suç üstü durumu oluyor.
Cum. Savcıları Fatih belediyesi yetkilileri hakkında soruşturma açmak için Fatih kaymakamlığına yazı yazıp durumu bildiriyor.
Fatih kaymakamlığı bizi çağırıp konu hakkında detaylı bilgi istemiyor, Dosyayı Fatih belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğüne gönderiyor (Bu birim belediye personeli) 
Bu kurul müdürü şikayet hakkında araştırma yapıyor, Bu arada bizide ifadeye davet ediyor, Gidip ifade veriyoruz (Burada şunu fark ettik, Savcılıktan gönderildi denilen dosya içeriğinde bizim savcılığa verdiğimiz belgeler yok) 21 renkli fotokopiden oluşan belgeleri tekrar veriyor dosyaya konulmasını sağlıyoruz.
Birkaç hafta sonra Fatih kaymakamlığından bir karar tarafımıza tebliğ ediliyor, Suç oluşmadığından soruşturma açılmasına gerek yoktur.
Hemen Bölge idare mahkemesine giderek bu karar itiraz ediyorum (tekrar 21 adet renki fotokopi belgeleri itiraz dilekçeme ekliyorum)  
Dönüşte Fatih kaymakamını ziyaret ederek "Nasıl böyle bir karara vardınız" diye soruyorum. Sayın kaymakama belgeleri gösterince "Ben bunları görmedimki" şeklinde beyanda bulunuyor ve İdare mahkemesinde davayı takip etmemi rica ediyor, lakin idare mahkemesinde mahkemeyle, hakimle görüşmem mümkün olmuyor.
Üç sonrasına karar çıkar demişlerdi, bir ay içerisinde 17 Aralık 2014 tarihinde Bölge idare mahkemesi 1. kuruldan tarafıma bir karar tebliğ ediliyor, Dosyada yeterli bilgi ve belge olmadığından Kaymakamlığın kararına itirazım ret edilere soruşturma izni verilmemesine karar veriliyor.

5.SULH CEZA MAHKEMESİ KARARI
 
Aynı Gün İstanbul 5. Sulh ceza mahkemesinden bir karar tarafıma tebliğ ediliyor, Cum. Savcılığının Kovuşturmaya yer olmadığına dair kararının usul ve yasaya uygun olduğu anlaşıldığından itirazın reddine karar verildi diyor.

İDARE MAHKEMESİ 1. KURUL KARARI
 
Sayın Cum Savcıları ne karar vermişti? 
İstanbul valiliğinin 05.08.2014 tarih ve 2014/38 sayılı kararla soruşturma izni verilmemesine karar verdiği ve bu karara yasal süresi içinde itiraz etmediğim için kesinleştiği anlaşılmakla şüpheliler hakkında "tekrar" soruşturma açılmasına yer olmadığına karar vermişti.
Aynı gerekçe ile başka bir Cum. Savcısı aynı kararı vermiş tarafıma tebiğ edilmişti.
Adil yargılanma ve Adaletin tecellisi için 25 Aralık 2013 tarihinde bir Cumhuriyet savcısına teslim ettiğim birçok yasadığı yapılaşma şikayetim içinden sadece 2 tanesi için soruşturma talebi açılmış, Diğerleri hiç konu edilmemişti.
Bu iki yapılaşmada görünürde aynı kişiye aittir ve toplamda on binlerce m2 usulsüz ve aleni kaçak yapılaşma maalesef görülmemiş ve hiçbir takibat tapılmamıştır.
Biz bu konuda yüzlerce sayfa haber yaptık, Bu haberler ulusal medyada yayınlandı, şimdi bu kişiler Hukuken mağdur durumda, Şimdi istermisiniz bizden davacı olsunlar bizi süründürsünler...!
Biz herşeye razıyız ve bu mücadelemeizi ibadet şuuruyla ifa etmeye çalışıyoruz.
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşver soruşturmaları sonrasında ülkemizde garip uygulamalar oluyor, Bunların en garipleri Hukuk ve adli soruşturmalar üzerinden oluyor.
Kimler ne karar alırlarsa alsınlar, Bizler vatandaşlık görevimizi yaptık. Şimdi danıştaya itiraz davası açmamız gerekiyor, Maalesef işin bu tarafını sürdürecek maddi gücümüz yok, Danıştay itirazı için para lazım avukat lazım bunlar bizde yok, Bir keşif bedelinin bin TL olduğunu görüyoruz.
 
Bundan sonraki ayıp kimlere olduğunu sıralamayacağım ama kendilerinin suçunu bilenler biliyor.
Bizler buradan hala bağırıyoruz, Türkiyede Hukuk askıya alındı, kişiye özel hukuk uygulanıyor ve KRAL ÇIPLAK......

VE DURUMUN EN VAHİM TARAFI 17 ARALIK 2014 DE TESLİM ALDIĞIM BU KARARLAR İÇİN DANIŞTAYA İTİRAZ DAVASI AÇMAM GEREKİYORDU.
AÇAMADIM ÇÜNKÜ, DANIŞTAYA GİTMEK İÇİN MAHKEME HARÇLARI, BİLİRKİŞİ HARÇLARI, AVUKAT ÜCRETİ BEŞ BİN TL'DEN FAZLA MASRAF GEREKTİRECEKTİ, BUNU VERECEK DURUMUM OLMADIĞI İÇİN ADALETİN TECELLİSİ İÇİN ÇEVREMDEKİ SİYASİ PARTİ VE STK'LARA DURUMU BİLDİRDİM, KİMSE DEVAM, MASRAFLAR BİZDEN DİYEMEDİ....
BİZ SORUMLULUĞUMUZUN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİK, GETİRMEYENLER BUNUN VEBALİNİ MUTLAKA ÖDEYECEKLERDİR.
İLAHİ ADALET SİYASİ BASKI İLE RÜŞVET VE ULUFE İLE KARAR VERMEZ, BİZ O GÜNE İNANIYOR VE SABREDİYORUZ....

 

Yukarıdaki 1/1000 ölçekli nazım imar planı doğru kadı çıkmazı çıkmaz olarak belirlenmiş, Aşağıdaki yeni imar planı kadı çıkmazını sokak yapmış, lakin burada sokak falan yok, öndeki yeşil alanda kocaman 4 katlı bina var surlara neredeyse sıfır konumda, 80 adanın imarı 6.50 yeni inşa edilen binalar 12.50 ve bu uygulama hakkında belediye yetkilileri kusurlu görülmedi, görev ihmali görülmedi.......!

AŞAĞIDAKİ FOTOĞRAFI GÖSTERDİLER KORUMA KURULUNDAN MÜSAADE ALDILAR, BİZİM TESPİTLERİMİZDE 130 SENEDİR BURADA BÖYLE BİR BİNA YOK, BU FOTOĞRAFIN KRİMİNAL ANALİZİ YAPILMAMIŞ...
 Kaynak: Fatih haber

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI