Bugun...


Fransa'da Kuranı kerim tartışması
Fransa'da, aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaati temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayınlanan Kur'an-ı Kerim'den "şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı gerekçesiyle bazı ayetlerin çıkarılması" yönündeki bildiri yayımladı.

Fransa'da Kuranı kerim tartışması
+ -

Le Parisien gazetesinin 22 Nisan tarihli baskısında yayımlanan bildiriye yönelik farklı kesimlerden tepkiler geldi.
Fransalı Müslümanlar, 300’e yakın kişinin imzasıyla yayınlanan “Antisemitizme Karşı Yeni Manifesto” isimli bildiride Kur’an-ı Kerim’deki Yahudilerle ilgili ayetlerin değiştirilmesi çağrısına tepki gösterdi

“YAHUDİLERE YÖNELİK ŞİDDETİN SORUMLUSU KURAN MI?”

Sputnik'in aktardığına göre Fransa İslam Konseyi (CFCM) Başkanı Ahmet Oğraş, bildiriye imza atan kişiler arasında Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, üç eski başbakan ve Fransa Yahudi ve Hristiyan kuruluşlarının liderlerinin de olduğuna değinerek, bunun şaşkınlık yarattığını söyledi.

Oğraş, "Avrupa'da Engizisyon döneminde Yahudi çocuklarını kurtaran Osmanlı veya Afrikalı Müslümanlar, Kur'an-ı Kerim'e dayanarak bunu yaptılar. Şimdi bizi, bu kitabın Yahudilere yönelik şiddetin sorumlusu olduğuna mı inandırmak istiyorlar" dedi.

Din adına şiddete başvuran herkes aynıdır. “DEAŞ NEYSE BU 300 FRANSIZ DA AYNI” olduğunu söylemekteyiz.
İslamın hiçbir ayetinde Şiddeti, saldırıyı hoş gören ayeti yoktur, 
Bakara 190:Size savaş açanlarla Allah yolunda savaşın. Fakat haksız saldırıda bulunmayın. Çünkü Allah, haksız saldırıda bulunanları sevmez. gibi ayetlerle Müslümanlara savunma hakkı tanımış ve teşvik etmiştir. İslamı saldırgan bir din olarak tanımlayanlar ya cahil Ya da iftiracılardır.

Din Ancak İslamdır (Ali İmran 19: Doğrusu Allah katında din, İslam'dır. )
Batılılar dinlerinin ne kadar batıl olduğu, Savaş ve Kan dökmeye mani olamadığı, Sosyal adalet ilkeleri barındırmadığı, Birden çok farklı kitapları olduğu gerekçesiyle "Deist-Ateist" tirler. 

Batıyı dilediği gibi kullanan Siyonisler, Kuranı kerim'in kendileri hakkında yaptığı tanımlara tahammül edemiyor, Var güçleri ile asırlardır Kuranı kerimi tahrif etmeye çalışıyorlar.

Hadislerin içine soktukları hurafeler gibi Kuranı kerime de sayısız saldırıları olmuş, (Onu Biz İndirdik, Biz koruyacağız) ayeti mucibince ayetlerimizden bir harfi dahi çıkaramadılar.
1. Dünya savaşında ve sonrasında bütün İslam aleminde katliamlar yapan batılılar, Bu katliamlarına devam eetmektedirler.
Müslümanların içine soktukları ajan-provakatörler sayesinde İslam ülkelerinde darbelerle dilediklerini yapmışlar, Ülkeler ne kadar zengin olursa olsun kalkınmasına imkan vermemişler, Çıkardıkları fitnelerle Müslümanları birbirleriyle çarpıştırmışlardır.
Bu amaçla İslamın birliğini bozanlar Kuranı kerimi bozmak girişimlerinden hiç vaz geçmediler.

Yakın tarihimizde Devlet bakanlarımızdan bazıları (Dinler arası diyaloğ) dayatmaları doğrultusunda, Bazı ayetleri yeniden yorumlayalım, Hıristiyanlık, Yahudilik, Ateist ve putpereslik hakkındaki ağır..! tanımlamaları yumuşatalım teklifinde bulunmuşlar.
İşe hutbelerde mutlaka okunan Din Ancak İslamdır (Ali İmran 19: Doğrusu Allah katında din, İslam'dır. ) ayetini yasaklamışlardı.
FETÖ ihanet örgütünün deşifre olması sonucu Dinler Arası Diyaloğ çalışmaları kesintiye uğramış ama ne batı ne içimizdekiler vaz geçmiş değiller.

Kitabı Mukaddes adı altında Tevrat-Zebur-İncili birleştirerek yeni mezhepler icat edenler, Kitabı mukaddes içine Kuranı kerimi koyarak din savaşlarını bitireceklerini iddia ediyorlar.
Halbuki 1. ve 2. Dünya savaşları din değil Petrol ve madenleri ele geçirme savaşıdır.
Günümüzde bölgemizdeki savaşlar BOP, Büyük Ortodoğu projesi adı verilen Siyonizmin Dünya imparatorluğu kurma hayalinden başka birşey değildir. Yani Dünyada Savaşların sebebi Kuran değil Tahrif edilmiş kitapların salikleri hristiyan ve yahudilerdir.

Çeşitli vesilelerle İslam dünyasına her fırsatta saldıran batıl din salikleri İslam aleminin merkezindeki onlarca devleti yok ederek BOP hayalinin peşinde kan dökmeye devam ediyor.
İhanet odaklı projelerini gerçekleşleştiremediklerinden olsa gerek, İslam düşmanları yeni girişimlere başladılar.
Şikayetçi oldukları Kuran Ayetlerinin Kurandan çıkarılması için kampanyalar, eylemler yapmaya başladılar.

 

KONU İLE İLGİLİ HABERLER

Konuyla ilgili Perspektif’in sorularını yanıtlayan Fransa İslam Konseyi’nin (CFCM) Başkanı Ahmet Oğraş, yayınlanan bildiriyi kınadığını söyledi. Fransa’da İçişleri Bakanlığı’nın himayesinde kurulan tek İslami kuruluşun başındaki isim olan Oğraş, aralarında eski cumhurbaşkanı ve başbakanların da olduğu 300 kişinin nasıl böyle bildiriye imza attığını anlayamadığını kaydetti.

“Kamuoyu Hazırlıyorlar”

Oğraş, bildiride yer alan ayetlerin değiştirilmesi çağrısını “zırva” olarak nitelendirdi. Bildirinin tamamen Müslümanları hedef aldığını kaydeden Ahmet Oğraş, “Bu bildiriyle Antisemitizmin yegâne suçlusu Müslümanlar olarak gösteriliyor.” diye vurguladı. Oğraş’a göre bildirinin arkasında İslami dernekleri güçsüzleştirip CFCM’i lağvetmek gibi niyetler de var.

Oğraş, “Amaç antisemitizmle mücadeleyse hep birlikte mücadele edelim. Ancak bu bildiri Müslümanlara bir suç ithamını zorla yapmak anlamına geliyor. Aynı zamanda saçma ve tamamen konu dışı.” ifadelerini kullandı.

“Amaç İslam’ı ve Müslümanları Ezmek”

Fransa İslamofobi İle Mücadele Gözlemevi Başkanı Abdullah Zekri ise bildiriyi “mide bulandırıcı” ve “facia” olarak nitelendirdi. Zekri, bildiriyi imzalayanların amacının İslam’ı ve Müslümanları ezmek olduğunu kaydetti. Yine politikacıların medyadan takip ettikleri İslam’ı günah keçisi olarak ilan ettiklerini de sözlerine ekledi.

Paris Büyük Cami Müftüsü Dalil Boubakeur de Fransa’da antisemitizmle mücadele adı altında Fransa’daki Müslümanların hedef tahtasına oturtulduğunu aktardı. Çoğunluğu cumhuriyet değerlerine bağlı Fransalı Müslümanların böyle bir bildiri beklemeden yıllardır her platformda antisemitizm ve Müslüman düşmanlığı ile mücadele ettiğini aktardı.

Bordeaux Büyük Cami İmamı Tarık Oubrou ise Kur’an-ı Kerim’in şiddet çağrısı yaptığı yönündeki iddiaların bilgi eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. Bildiriye imza atanların ayetlerden ya tercüme ya da yapılan yorumlar vesilesiyle haberdar olduğunu söyleyerek bildirinin dinî kültür eksikliğinden kaynaklandığını dile getirdi.

“Müslümanların Bu Bildiriyi Kabul Etmesi Mümkün Değil”

Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu’nun (CIMG) Genel Sekreteri ve CFCM Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sarıkır da bildiriye sert tepki gösterdi. Teşkilat olarak bildiriyi kınayan yazılı bir açıklama yapacaklarını belirten Sarıkır, “Bildiri Müslümanları potansiyel suçlu olarak gösteriyor. Terörizmin ana sorumlusu olarak gösterilen İslam’ın ve Kur’an’ın reforme edilmesi gerektiği belirtiliyor. Böyle içerikli bildiriyi bir Müslüman’ın kabul etmesi mümkün değil.” ifadelerini kullandı. Sarıkır ayrıca Fransa toplumunun bildiriyi sağduyulu bir şekilde dikkate alıp analiz edeceklerini ümit ettiğini belirtti.

Fransa’daki Müslüman kuruluşların birlik beraberlik çağrılarını daha gür sesle yapmaları gerektiğine de vurgu yapan CIMG Genel Sekreteri, “Tarihten örnekler vererek İslam’ın Yahudiliğe bakışını tekrar hatırlatmamız gerekiyor. Bu tür manifestolar birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmeli.” dedi.

İslam ve Müslümanları Hedef Alan Bildiri Tartışmalı Bir İsim Tarafından Hazırlandı
Fransa’da Müslümanların büyük tepkisini çeken bildiri, daha önce terör saldırısına da hedef olan tartışmalı hiciv dergisi Charlie Hebdo‘nun uzun süre Genel Yayın Yönetmenliği’ni yapan Philippe Val tarafından kaleme alındı. Ülkenin önemli gazetelerinden Le Parisien’de yayınlanan bildiriye aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, eski Başbakan Manuel Valls’ın da arasında bulunduğu 300’e yakın siyasetçi, akademisyen ve sanatçı imza attı. Bildiride antisemitist Müslümanların dünya barışı için tehdit olduğu savunulmuş, Müslümanlara “Kur’an-ı Kerim’deki Yahudilerle ilgili ayetleri değiştirin” çağrısı yapılmıştı.
Kaynak: Sivil haber

Editör: Abdullah gözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI