Bugun...


İYİ Parti TBMM başkan adayı müraatını yaptı
TBMM başkan adaylığı için ilk müracaat İYİ Partiden geldi. İYİ partinin adayı Hayrettin Nuhoğlu oldu.

İYİ Parti TBMM başkan adayı müraatını yaptı
+ -

İyi parti TBMM Adayı İnş. Müh. Hayrettin Nuhoğlu 
Sayın H. Nuhoğlu; TBMM Başkanlığına İYİ Parti’nin adayı olarak müracaatımızı yapmış olduk. 
Başkan Durmuş Yılmaz ve partili MV arkadaşlarla çok önemli görüşme oldu. 
Kurtuluş savaşını yöneten ve kazanan, TC. Devletini kuran milli irade Atatürk öncülüğünde bu mecliste gerçekleşti. 
Bunu koruyacağız. dedi


İYİ parti olarak TBMM'si başkanlığına aday gösterilen Hayrettin Nuhoğlu Kimdir?

25.07.1953’te Trabzon’un Hayrat ilçesinde doğdu. Hayrat Merkez İlkokulu, Of Şehit Ahmet Türkkan Ortaokulu’ndan sonra İstanbul Haydarpaşa Lisesi’ni 1970 yılında bitirdi. Yıldız Üniversitesi (İDMMA)’ nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1980–81 yıllarında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nü tamamladı. 1986 yılında Kaşgarlı Dil Merkezi’nde İngilizce öğrendi.

1976 yılında Kadıköy’de kurduğu “Nuhoğlu Mühendislik Mimarlık” bürosunda üç arkadaşıyla birlikte çalıştı. 1985 yılında SUTAŞ A.Ş.’yi, 1987 yılında KURMAY YAPI Endüstri ve İşletmecilik A.Ş.’yi kurdu. 1991 yılında YETUR A.Ş.’yi kurarak turizm sektörüne de girdi. Bu şirket DARÜZZİYAFE adıyla İstanbul – Süleymaniye’de faaliyetini sürdürmektedir. Bu şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

1981 sonunda Isparta’da kısa dönem askerlik yaptı.

1990 yılında Konya-Taşkent ilçesi Emiroğlu ailesinden Edebiyat Öğretmeni Zeliha Özdemir ile evlendi. Süheyla Selen, Gökçe Gül ve Osman Oğuz adında üç çocuk babasıdır.

1972 yılında Okul Ülkü Ocağı Başkanı, 1975’te Kadıköy Ülkü Ocakları Başkanı, 1976 yılında Ülkü-Tek yönetim kurulu üyesi, MHP’nin değişik kademelerinde görev yaptı. “İstanbul’da Ulaşım ve Trafik” ile “İstanbul ve Deprem” çalışmalarını yürüten teknik heyetin başkanlığını yaptı. 
22 Temmuz 2007 ve 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde MHP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı oldu. 
2011 seçimlerinde kazandığı, İl seçim kurulundan mazbatasını aldığı halde YSK’nın yurtdışı oylarını dağıtırken mevcut kanunu uygulamamakta ısrarı sonucu milletvekiliği elinden alınmıştı. MHP’de iki dönem MYK üyeliği yaptı.

Mesleki, sosyal, kültürel, eğitim, spor ve yöresel birçok dernek ve vakıfta kuruculuk, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Bazı sivil toplum kuruluşlarında görevleri devam etmektedir. Nuhoğlu ve Aile Yakınları Vakfı, Türk Mutfak Vakfı ile Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı ve Türk Düşünce Hareketi önem verdiği kuruluşlardır. “ Türk Düşüncesi” kitabı 25. baskısı ile 55.000 adet dağıtılmıştır.

27. dönem İYİ Parti İstanbul 1. bölge milletvekili adayı olarak seçilerek TBMM'ine girdi.
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI