Bugun...


İYİ parti TBMM'inde ilk toplantısını yaptı
Siyasi tarihimizin çiçeği burununda partisi İYİ Parti, Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilk grup toplantısını yaptı. Grup Başkanlığı'na İstanbul Milletvekili Abdülvahap Andican getirildi. İYİ PARTİ TBMM BAŞKANLIĞINA İstanbul Milletvekili İnş. Müh. Hayrettin Nuhoğlu'nu aday göstermeye karar verildi.

İYİ parti TBMM'inde ilk toplantısını yaptı
+ -

Grup Başkanvekili ise İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan oldu.
43 milletvekil ile Meclis'te yerini alan İYİ Parti'nin TBMM'deki ilk grup toplantısı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı, toplantı  basına kapalı olarak devam etti. 
Toplantının açılış konuşmasını İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptı. Toplantının devamında grup iç yönetmeliğinin okunarak, grup başkanı, grup başkanvekilleri, grup yönetim kurulu üyeleri, grup denetçi üyeleri ve grup disiplin kurulu üyelerinin seçimine geçildi.

24 Haziran 27. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri kesin olmayan sonuçlara göre, 8 aylık bir parti olarak yüze 10 oy oranıyla 43 milletvekili çıkaran İYİ Parti  MHP'nin değil Akp'nin alternatifi olduklarını açıkladı.
Genel başkan Meral akşener; Baskın bir seçimle, Adil olmayan şekilde, devlet imkanlarından mahrum bırakılmış, Tanıtım imkanlarından mahsun olarak kendimizi, projelerimizi anlatamadık. Şimdi TBMM'indeyiz, Halkımıza kendimizi daha iyi anlatarak yerel seçimlere hazırlanacağız dedi.


 

İYİ parti olarak TBMM'si başkanlığına aday gösterilen Hayrettin Nuhoğlu Kimdir?

25.07.1953’te Trabzon’un Hayrat ilçesinde doğdu. Hayrat Merkez İlkokulu, Of Şehit Ahmet Türkkan Ortaokulu’ndan sonra İstanbul Haydarpaşa Lisesi’ni 1970 yılında bitirdi. Yıldız Üniversitesi (İDMMA)’ nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1980–81 yıllarında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nü tamamladı. 1986 yılında Kaşgarlı Dil Merkezi’nde İngilizce öğrendi.

1976 yılında Kadıköy’de kurduğu “Nuhoğlu Mühendislik Mimarlık” bürosunda üç arkadaşıyla birlikte çalıştı. 1985 yılında SUTAŞ A.Ş.’yi, 1987 yılında KURMAY YAPI Endüstri ve İşletmecilik A.Ş.’yi kurdu. 1991 yılında YETUR A.Ş.’yi kurarak turizm sektörüne de girdi. Bu şirket DARÜZZİYAFE adıyla İstanbul – Süleymaniye’de faaliyetini sürdürmektedir. Bu şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

1981 sonunda Isparta’da kısa dönem askerlik yaptı.

1990 yılında Konya-Taşkent ilçesi Emiroğlu ailesinden Edebiyat Öğretmeni Zeliha Özdemir ile evlendi. Süheyla Selen, Gökçe Gül ve Osman Oğuz adında üç çocuk babasıdır.

1972 yılında Okul Ülkü Ocağı Başkanı, 1975’te Kadıköy Ülkü Ocakları Başkanı, 1976 yılında Ülkü-Tek yönetim kurulu üyesi, MHP’nin değişik kademelerinde görev yaptı. “İstanbul’da Ulaşım ve Trafik” ile “İstanbul ve Deprem” çalışmalarını yürüten teknik heyetin başkanlığını yaptı. 
22 Temmuz 2007 ve 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde MHP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı oldu. 
2011 seçimlerinde kazandığı, İl seçim kurulundan mazbatasını aldığı halde YSK’nın yurtdışı oylarını dağıtırken mevcut kanunu uygulamamakta ısrarı sonucu milletvekiliği elinden alınmıştı. MHP’de iki dönem MYK üyeliği yaptı.

Mesleki, sosyal, kültürel, eğitim, spor ve yöresel birçok dernek ve vakıfta kuruculuk, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Bazı sivil toplum kuruluşlarında görevleri devam etmektedir. Nuhoğlu ve Aile Yakınları Vakfı, Türk Mutfak Vakfı ile Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı ve Türk Düşünce Hareketi önem verdiği kuruluşlardır. “ Türk Düşüncesi” kitabı 25. baskısı ile 55.000 adet dağıtılmıştır.

27. dönem İYİ Parti İstanbul 1. bölge milletvekili adayı olarak seçilerek TBMM'ine girdi.
Kaynak: Sivil Hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI