Bugun...


Kadıköy Of Hayrat derneği yenileniyor
İstanbul of hayrat Dernek yöneticileri Fatihteki Genel merkez Vip salonda kahvaltıda buluştu. Kadıköy'de bulunan şube binasının yenilenmesine başlanacağı müjdesini verdi.

Kadıköy Of Hayrat derneği yenileniyor
+ -

Uzun süre kiracı sorunu nedeniyle yıkımı gerçekleşemeyen Kadıköy Of Hayrat derneği Mahkeme kararıyla boşaltılarak yıkımı gerçekleştirildi.

Binanın yöresel mimariye uygun örnek bir yapı olacak, Yakın zamanda yenileme çalışmalarına başlanacağını açıklayan dernek başkanı Mustafa Saral bu başarıyı paylaşmak için İstanbuldaki Of hayrat dernekleri ile Genel merkez Vip salonda verilen kahvaltı proğramında buluştu.

kahvaltıda dernek başkanlarından ve hemşehrilerimizden özverili yardım talebinde bulunan M. Saral, Bu binayı kendi öz kaynaklarımızla yapacağız, Hemşerimiz olan siyasilerden ve işverenlerimizden destek bekliyoruz dedi.
Of hayrat derneği tarafından evvelce mezarlık yapılmak için satın alınan Boyalık köyünde bulunan 78 dönüm arazinin İstanbul hava limanı ve Kanal istanbula çok yakın olması nedeniyle derneğimiz için büyük fırsatlara neden olacağını, kadıköy binamızın yenilenmesi ile gelirlerimizin oldukça artacağını, Boyalık arazisinin reel bir projeyle derneğimize kalıcı gelirler elde edileceğini, Bu şekilde kuruluş amacımız olan Eğitime destek Çocuklarımıza Burs vermede çok daha geniş kitlelere hizmet götürüleceğini beyan etti.

Kahvaltılı proğrama Fatih belediye başkanı Aslen Çaykaralı Hasan Suver de katılarak Of'lulardan belediye seçimlerinde destek istedi.

KONU İLE İLGİLİ BİR HABERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZHABER VİDEOSU

Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Bülent Şirin
04-11-2018 18:48:00

Of-Hayrat Derneği'nde yardımlaşma ve istişare toplantısı hakkında Bülent Şirinin haberi

Merkezi Fatih’te bulunan Of-Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği, derneğin ve vakfın faaliyetleri hakkında bilgilendirme ve değerlendirme amacıyla dernek merkezinde bir kahvaltılı toplantı düzenledi. Toplantıya Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver başta olmak üzere İstanbul’da Of ve Hayrat adına faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları başkan ve temsilcileri de katıldı.

İlk sözü alan dernek başkanı Mustafa Saral, derneğin Kadıköy’deki şubesinin binasının yeniden yapılmak üzere yıkıldığını ve bu konuda herkesin maddi manevi desteğine ihtiyaçları bulunduğunu söyledi. Mustafa Saral, “Şu anda bulunduğumuz derneğin kurulup bugünlere gelmesinde de İstanbul’daki bütün derneklerimizin ve büyüklerimizin emeği var. Fakat burada bu kişi ve kurumların adının yazıldığı herhangi bir köşe ya da bölüm yok. Kadıköy’deki yerimiz bittiği zaman oraya katkı yapan derneklerimizin adını yazacak ve bir nebze de olsa onore etmiş olacağız” dedi.

Başkan Mustafa Saral daha sonra moderatörlük görevini üstlenerek davetlilere söz verdi. İlk konuşan Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ali Çakıroğlu başta olmak üzere konuşan bütün davetliler, İstanbul’da Of ve Hayrat’ın birlik ve beraberliği adına yapılacak her türlü hizmete seve seve destek olacaklarını ifade ettiler. Ayrıca burs, eğitim, dernek faaliyetleri gibi temel ve genel konularda da görüşler ifade edildi.

Hasan Suver: Göreve devam etmek istiyorum
Fatih Belediye Başkanı Hasan Suver de toplantıya katıldıktan sonra kısa bir konuşma yaptı. Aslen Çaykaralı olduğunu, ancak Sürmene’de büyüdüğü için Sürmeneli olarak bilindiğini, yaklaşık 40 yıldır Fatih’te oturduğunu, bu tür toplantıların da sıla-i rahim sayılması gerektiğini ve katıldığı zaman kendini iyi hissettiğini vurguladı. Başkan Suver, konuşmasının son bölümünde de belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği icraatı özetledikten sonra sözlerini “Biliyorsunuz önümüzde bir seçim var. Ben hizmete devam etmek istiyorum, ancak henüz netleşmiş bir şey yok. Kimin aday gösterileceğini bilmiyoruz. Hayırlısı olsun” diyerek noktaladı.

Toplantı, Dernek başkanı Mustafa Saral’ın Hasan Suver’e günün anısına plaket takdim etmesiyle sona erdi.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI