Bugun...


Karadeniz habercileri ile Buluştuk
Bu sefer bizim bahçede gerçekleştirdiğimiz istişare toplantısına Bülent Şirin, Dursun Ali Yılmaz, Ökkeş Bölükbaşı, Zeki Gökçe katıldı, mazeretleri nedeniyle katılamayan Aytekin Akay, Sadullah Dervişoğlu bizimle her konuda hemfikir olduklarını telefonda teyit ettiler.

Karadeniz habercileri ile Buluştuk
+ -

İstanbulda faaliyet gösteren yüzlerce Karadeniz sivil toplum örgütü faaliyetlerini yıllardır halkımızla paylaşan bir avuç Karadeniz habercileri, Abdullah Gözaydın, Aytekin Akay, Bülent Şirin, Durasın Ali Yılmaz, Ökkeş Bölükbaşı, Sadullah Dervişoğlu, Zeki Gökçe ve diğer arkadaşlarımız siz halkımıza daha yaygın ve objektif haber ulaştırmak amacıyla ilke kararları aldılar.

Bölgemizi ve bölgemiz insanlarını ilgilendiren konularda, Bilhassa İstanbul'da bulunan yüzlerce Karadeniz STK'larının faaliyetlerini sizlere duyurmada ortak hareket edeceğiz.

Amacımız Gurbette Karadenizlilerin daha sıkı işbirliği içinde olması, Maddi manevi güç birliği imkanlarını desteklemektir.
Şahit olduğumuz olayları objektif haber yaparak olumsuzluklara fırsat vermemektir. Birçok derneğimizi, Yerel yöneticilerimizi, TBMM üyelerimizi takip ederek Bölgemize aktif hizmet sunmaları için yerel baskı imkanlarını sizlerle paylaşacağız.
Bu sırada gayretlerini gördüğümüz hemşerimizi onure ederken, Pasif gördüklerimizi uyarıcı paylaşımlar yapmamızın gereğine inanıyoruz.

Davetimize katılan kader arkadaşlarıma teşekkür eder, Eksiklerimiz için aflarına sığınırız.
İşbirliği düşüncelerimiz bölgemizin menfaatleri doğrultusunda daha da gelişeceğine inanıyorum

Bülent Şirin;karadenizmanset.com,  Sadullah Dervişoğlu;takamedya.com, Zeki Gökçe;karadenizvitrin.com, Ökkeş Bölükbaşı;medyagunebakis.com, Dursunali Yılmaz; medyakaradeniz.com Aytekin Akay; tarafsizbolge.com.tr üzerinden karadenizli hemşerilerine yönelik habercilik hizmetlerini devam ettiriyorlar

Ben Sivilhareket.com, OnceTrabzon.com, Ofhayrat.com üzerinden 17 yıldır devam eden hizmetimizin amacı öncelikle gurbette hemşehrilerimizin birlik ve dayanışmasını etkinleştirmek, Bu amaçla kurulan STK'ların daha demokratik ve faal, hukuka saygılı, kanunların verdiği imkanları kullanarak yönetim ve kongre yapılmasını sağlamak, STK yönetimine girecek kişilerin bu konuda geçmiş liyakatlerini paylaşarak pasif ve kişisel ikbal peşinde olanlara fırsat verilmemesini sağlamamız gerektiğine inanıyorum.

Geçmişteki tecrübelerimizde maalesef birçok hukuksuz uygulamayı sineye çektik, Pişmanlık gösterilir bekledik, Geldiğimiz konumda gördükki göz yumulan her hukuksuzluk adet haline geliyor doğal karşılanıyor. Bu nedenle hiçbir şekilde yönetimine üyeliğine talip olmadığımız bölgemiz STK'larını ve Politikacılarını yakın takibe alarak faaliyetleri hakkında olumlu-Olumsuz halkımızı bilgilendirmek özel gündemimiz olacaktır.

Yeni Türkiye siyaseti Bölgesel yönetim modeline doğru gidiyor, Karadeniz halkı bu nedenle çok daha fazla birlik projeleri gerçekleştirmek zorundadır. Gurbette yaşayan Karadenizlilerin kaderi ortak paydaları çok fazladı
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI