Bugun...


Kuzey Ormanlarında yağma tam gaz
3. Havalimanı ve kanal istanbul proje alanında önceden toplanan kupon araziler bir bir imara açılıyor.

Kuzey Ormanlarında yağma tam gaz
+ -

Kuzey Ormanlarında, Ülker’in arsaları Emlak Konut ortaklığında imara açılıyor

Mega rant projeleri Kuzey Ormanları’nı yağmalamaya devam ediyor. İnşaatı süren 3. Havalimanı ve planlanmakta olan Kanal İstanbul yanında bulunan Yıldız Holding’in arsaları Emlak Konut, THY ortaklığında imara açılıyor. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada havalimanı personeli için katil proje 3. Havalimanı yakınında büyük bir konut projesi planladığını söylemişti. Söz konusu projenin Ülker’in arsalarında inşa edileceği ortaya çıktı.

 

Erdoğan yaptığı açıklamada “3. havalimanına yakın bir yere personel için 10 bin konut yapıyoruz” dedi. “Şehircilik anlayışı budur” demişti. Gülistan Alagöz’ün Hürriyet Gazetesi’nde yer alan haberine göre, Türk Hava Yolları (THY)’nın %50  hissesini aldığı arsada 15 bin konut yer alacak. Emlak Konut’un 5 yıl önce aldığı arsa katil proje Kanal İstanbul bitişiğinde.

14 ayrı parselden oluşan alanın toplam büyüklüğü 4.8 milyon metrekare. Yıldız Holding’in Dursunköy’de köylülerden satın aldığı bu arsalar, Kanal İstanbul projesinin duyurulmasının ardından 2013 yılında Emlak Konut’a protokol ile devredilmişti. 3. Havalimanı protokolünün imzalanmasından sadece 10 gün sonra TOKİ’ye devredilen taşınmazlarda, proje geliştirilmesi durumunda hasılatın paylaşılması öngörülmüştü.

İmar planlarında tarım alanı olarak belirlenen bölge içme suyu havzasında kalıyor. Emlak Konut tarafından duyurulan değerleme raporunda ise parseller üzerinde 601 bin metrekare toplam inşaat yapılacağı düşünülerek 1 milyar 568 milyon lira hasılat hesaplanmış.  Arsalar 2013 yılında Yıldız Holding’ten Emlak Konut’a devredilmişti. Kamu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada yaklaşık 326 milyon 774 bin lira bedelle protokol imzalandığı açıklanmıştı.
Kaynak: Kuzey Ormanları Dayanışması

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI