Bugun...


Milli Maçta Milli Şuursuzluk
BİRKAÇ GÖREVLİNİN İŞGÜZARLIĞI TRABZON'A ve TRABZON SPORA İFTİRAYA DÖNÜŞTÜ. Akyazı arenada oynanan 1-1 sona eren Türkiye-Rusya milli maçı sonrası tribünlerdeki Milli cehalet bizleri tedirgin etti. Her fırsatta "Türkiye'nin Çimentosu" olarak övünen bizler bu manzara ile karşılaştığımız için kahrettik. Politikacıların ve Saha sorumlularının her koltuğa bıraktığı bayraklar rüzgarla yerlere düşüce olan oldu.

Milli Maçta Milli Şuursuzluk
+ -

Şimdi bu uyarıyı yapmaz isek, Bu gaflet yarın gene tekerrür edecektir.
Tepki konulmayan suçlar-kabahatler zamanla meşrulaşıyor, aleni hale geliyor, Ülkemizin içine düşürüldüğü gafletin tek tercümesi budur, Biz böyle bir gaflete karşı duyarsız olmayacağız,
Bayrağımız inancımızı temsil etmektedir. 
Üzerindeki hilal "Allah"ı simgelemektedir. Bayrağımızın Yıldızı Resulullahı simgelemektedir. Bu şuurdan mahrum yetiştirilen bir nesil ülkeyi asla müreffeh seviyeye çıkaramaz..

Bu görüntüleri ibret için yayınlıyoruz, Çok üzgünüz ...

Milli Maçtan önce Tribünlere 40.000 Türk bayrağı ve yağmurluk paketleri bırakıldı, Kapalı stadyumda yağmurluk niye dağıtılır ki?
Kapı girişinde isteyene verilmesi gereken bayrak ve yağmurluklar koltuk üstüne bırakıldı, yoğun esen rüzgar bu bayrak ve yağmurluk paketlerini darmadağın etti, Aşağıdaki manzara ortaya çıktı. Rüsgar estiği sürece durumu telafi etmek mümkün olmadığı aşıkar.

Halbuki Bayrak kanunumuz böyle bir uygulamaya izin vermiyor.
Türk bayrağı bu şekilde kötü müameleye maruz bırakılamaz.


Bilhassa siyasi parti mitinglerinde bayrağımız istismar edilmektedir, Artık kanunlar uygulansın, Türk bayrağı parasız dağıtılmasın, para verenler bayrağa saygı gösterip evine götürür, Bedava verilen herşeyin değeri pek olmaz, bazen hiç olmaz.


YUKARIDAKİ PAYLAŞILAN FOTOYU BAZI TRABZONSPOR DÜŞMANLARI MAÇTAN SONRA SEYİRCİLERİN YERE ATTIĞI BAYRAK OLARAK PAYLAŞARAK İFTİRA ETMEKTEDİRLER.

Bakınız yerlerde bayrak ve paketlerden başka hiç çöp yok, maç sonu hangi tribün böyle tertemiz bırakılıyor ki? Bu gerçeği görmezden gelip, İftira içerikli yapılan paylaşımlara tepkinizi koyun, iftiraya fırsat vermeyin

Hüseyin Zabunoğlu
Bazı kitleler,Milli maçta açılan şike pankartının oluşturduğu gündemin ezikliğini üzerinden atmak için ,rüzgarın etkisi ile maç öncesi insanlar henüz stada girmeden yerlere düşmüş Bayrakların resimlerini paylaşıp Vatan Millet Bayrak sevdasının dolu dolu yaşandığı şehri çapsız ve ahlaksız bir şekilde eleştirmeleri sadece kendi vatan severliklerini ortaya koymuştur .Trabzon şehrini haritadan silenler ,Rum diyenler ve bu şekil alçakça hakaret edenler bilsinler ki ,Sizin teminatınız bizleriz..Can Sağ İken Yurt Vermeyiz Düşmana .. Bizim en küçüğümüz yaşadıkça sizde yaşayacaksınız bu vatan topraklarında 


A Milli Futbol Takımımız, UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup ilk maçında Trabzon'da Rusya'yı konuk etti. 1-0 geriye düştüğü maçta Serdar Aziz'in golüyle 1-1'i yakalayan ay-yıldızlılar, Dzyuba'nın golüne engel olamayınca maçtan 2-1'lik mağlubiyetle ayrıldı.
UEFA Uluslar Ligi'ndeki ilk maçımızda, Rus milli futbol takımını Trabzon'da ağırlarken, siyaset camiasından isimler de tribünde yer aldı.
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Çahit Turan, Eski Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve AK Parti İzmir Milletvekili, Milli futbolcu Alpay Özalan, milli maç heyecanını taraftarlarla birlikte yaşamak istediler ve protokol tribünü yerine normal tribüne geçtiler.

5993 - TÜRK BAYRAĞI KANUNU
Kanun Numarası : 2893
Kabul Tarihi : 22/9/1983
Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 24/9/1983 Sayı : 18171
Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 22 Sayfa : 599

Madde 7 – Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz.

Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez.

Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz.

Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz.

Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.

Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve yönetmelikte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz. (2)


Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.


Bu Kanuna ve yönetmeliğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır. 

Teoman Yılmaz AÇIKLAMA 

Bir çok kişi tarafından paylaşım yapılarak; Trabzon insanının milliyetçiliğini ve bayrak sevgisini tartışma konusu yapmak için gösterilen bu fotoğraf, maç öncesine aittir. Koltuk önlerinde gördüğünüz paketler vs koreografi için koyulan malzemelerdir. 

Sebebi ne olursa olsun içerideki taraftarımız o görüntüyü ortadan kaldırmalıydı.

Paylaşmanızı önemle rica ederim
Kaynak: Sivil haber

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI