Bugun...


Of Hayrat Kadıköy derneğinde kiracı sorunu
Kadıköy Of-Hayrat derneği kiracısı şahıslar Yenileme çalışması için yıkılması gereken eski binayı terk etmemek için direniyor. Mahkeme kararına rağmen binayı terk etmeyen kiracıların bu hafta elektrik, Doğalgaz, Su'yu kesilecek. Dernek yönetimi operasyonun selameti için üyelerinden yardım istedi

Of Hayrat Kadıköy derneğinde kiracı sorunu
+ -

İSTANBUL OF ve HAYRAT DERNEĞİ, KİRACISI İLE BAŞI DERTTE

İstanbul’un en eski derneklerinden biri olan derneğimiz, Kadıköy şubesi için yenileme projesi yapmış, Dernek parselimizin önündeki Otopark alanını satın almış.
Yeni çok amaçlı binayı yapabilmek için dernek işletmecisi kiracı ile sözleşmeleri fesih etmiş, İtiraz nedeniyle açılan davaları kazanmış olmasına rağmen kiracının çıkmamakta ısrar etmesi üzerine dernek yönetimi İstanbul’daki Oflu ve Hayrat’lı hemşerilerinden yardım talep eden bir basın açıklaması yayınlamıştır.SÖZ KONUSU BASIN AÇIKLAMASI
Of Hayrat Derneği yönetiminden kamuoyuna açık mesajdır.


Of Hayrat Vakfı ve Derneği kuruluşundan bu yana Oflu ve Hayratlı öğrencileri her yıl aralıksız ve karşılıksız olarak üniversitelerde okuyan Oflu ve Hayratlı Öğrencilere verdiği burs destek ile yıllarca adından bahsettiren Türkiye’nin ilk beş Derneğinden biri olarak mali bütçesi ile gösterilen dernekler arasında idi.


Of Hayrat Derneği yönetimi Kadıköy’de bulunan şubesinin Of ve Hayrat’lılara yakışmadığını ve bu binanın yıkılıp yerine daha donanımlı ve gelir getirebilecek Of’lu Hayratlı hemşerilerimize hizmet verebilecek yeni bir sosyal kompleks yapmak istediklerini açıkladılar.

Of Hayrat Derneği genel sekreteri Emrullah Tellioğlu Yaptığı açıklamada ise şöyle konuştu; Biz Of Hayrat Derneği olarak Bizlere layık görülen bu görevi aldığımızdan bu yana Of’lu ve Hayrat’lı hemşerilerimize en iyi şekilde hizmet vermeye gayret ediyoruz.
İyi bilinmelidir ki görevi devralan Başkanımız Mustafa Saral ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla beraber İstanbul’da hemşerilerimize ilkleri yaşatan yöneticiler olarak diyoruz ki.
Tüm hemşerilerimiz bu derneğe sahip çıkması adına kamuoyu ile bu özel durumu paylaşarak 7 Eylül Cuma günü saat 10.00 da Kadıköy binamızın önünde hep beraber tek yumruk olarak Oflu kiracılarımız V.K. ve C.D ye, tüm haklar tanınarak binayı terk etmeleri yönünde yapılan çağrılar ve birebir görüşmelerin olumlu yaklaşılmaması sonucu iş mahkemeye düşmüş ve içinde bulunduğumuz durumun bizlere yakışmadığını ve mahkeme yolu ile tahliyesine tüm engellemelere rağmen karar alınmıştır.


Mahkeme süresinde iyi niyetle birebir görüşmeler devam etmesine rağmen son sözü mahkeme söylemiş ve 7 Eylül Cuma günü saat 10.00 da Of Hayrat Derneği Kadıköy şubesinin elektrik su ve Doğalgaz Kesimi yapılacaktır.

Herhangi bir olaya maruz kalmama adına emniyet güçleri güvenliği sağlaması ile Of Hayrat Derneğimizin resmi kurum görevlileri tarafından elektrik su ve doğalgazını zorunlu olarak kestirerek binayı işgal edenler tahliye ettirilecektir.

7 Eylül Cuma günü of ve Hayrat’lı hemşerilerimizi derneklerine sahip çıkma adına orada olmalarını bekliyoruz yerel ve ulusal basında bilgilendirilerek davet edilmiştir. ’dedi.
Yaklaşan okul sezonu öncesi Of Hayrat derneğine burs için başvuru yapan öğrencilere bu yıl burs başvurularının alınmayacağı bildirildi..

İnşaat sürecine giren Of – Hayrat derneği söz konusu inşaat bitene kadar burs ödemesi yapamayacağını beyan etmiştir. ******

Daha önce yapılan bir toplantıda, Derneğimizin kurucularından Prof. Dr. Ali Akyüz hocamız, Derneğimizin geçmişte satın aldığı mülklerin bedelini öderken böyle bir mahrumiyete yol vermemişti, İnşaatlar Oflu ve Hayrat’lı iş adamları ve gönüllülerin bağışlarıyla gerçekleştirilmişti.


Şimdi böyle bir kararın alınması mevcut yönetimin başarısızlığı olarak görenler oldukça fazla.
Bu konu üzerine gideceğiz, Gelişmeleri Oflu ve Hayrat’lı hemşerilerimizle paylaşacağız..

KİRACININ ÇIKMAYARAK İNŞAATI ENGELLENEN KADIKÖY ŞÜBESİ

SÖZ KONUSU KADIKÖY DERNEĞİMİZ HAKKINDA KONUŞMALARHABER VİDEOSU

Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

İzzet Erdoğan
05-09-2018 07:41:00

OF-HAYRAT DERNEĞİMİZ KADIKÖY ŞUBESİ 2000 lı yılların başında (Kadıköy-Yeldeğirmeni’nde) kiralık eski bir binada faaliyet gösteriyordu. 
Ben de BAŞKAN VEKİLİYDİM. (Başkan rahmetli CENGİZ HACIOSMANOĞLU kardeşimdi) . 
Yönetim Kurulu ilk toplantımızda bu mekanın OF lulara yakışmadığını ya yeni kiralık bir yere taşınmamızı yada OFHAYRAT VAKFIMIZA maddi destek vererek bir binanın yada arsanın satın alınması konusunda karar aldık. 
Bu konuda rahmetli HASAN NUHOĞLU ağabeyimiz başta olmak üzere Vakıf Yönetimini ayağa kaldırdık. 
Şube yönetim Kurulundaki 8-10 arkadaşımız vakfa maddi destekte bulunarak bugünkü yeri satın aldık ve inşaatını bir yıda tamamlayarak alt katı kiraya vererek üst katı Dernek Şubemize tahsis ettik. 
O zaman Vakfımızın kasasında arsanın bedelini ödeyecek paramız bile yoktu. 
OF lu hemşerilerimizin katkılarıyla temin edildi. Tekraren ifade edeyim bu paraların toplanmasında rahmetli HASAN NUHOĞLU öncülük etmiştir. 
Bina yapıldıktan sonra yönetim kurulundaki 5-6 arkadaşımızın maddi desteğimiz ile şubenin tefrişatını yaparak hizmete sunduk. 
Hiçbir şey kolay olmamıştır. Emeği geçenlerden hayata veda edenlere Allahtan rahmet, hayatta olanlara sıhhatlı uzun ömürler dilerim. 
BİNANIN YENİLENMESİ KONUSUNDA GEREKEN MADDİ DESTEĞİ TÜM. OF’ lu hemşerilerimizin göstereceğine inanıyorum.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI