Bugun...


Rum Patrik Bartholomeos Beştepede
Fener Rum Patriği Bartholomeos, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın misafiri olarak Beştepe'ye kabul edildi. Ziyaretin nedeni konusunda bir açıklama yapılmadı

Rum Patrik Bartholomeos Beştepede
+ -

Bu ziyaretin nedeni sanıyoruz ki "Amerikan Temsilciler Meclisinin Mart ayında aldığı" Rum-Pontus soykırımı propagandalarının Mayıs ayında hayata geçirileceği kararı nedeniyle Ermeni patriklerinin yaptığı gibi (Biz bu söylemlere katılmıyoruz) itirafı için olabilir.

Son yıllarda yoğun hareketlilik gördüğümüz "Türkiyenin ötekileştirilmesi" projelerine (Rum-Pontus Soykırımı) adı altında asılsız olduğu ayan beyan ortada olan iddialarla Türkiyeyi yanlızlaştırmaya, hedef haline getirmeye çalışıyorlar.

Gazeteci-Yazar Banu avar bu konuda Şubat ayında İstanbulda gerçekleştirilen bir gizli toplantıyı deşifre etti.
Şimdi Müslüman Türk düşmanları artık aramızda olmayan Hristiyan soydaşlarımızı istismar ederek "Rum Soykırımı" iddiası ile ortaya çıktılar.

Banu Avar, bir toplantısında konuya şöyle açıklık getirdi; Pomak Asıllı, HristiyanTürk,  Bojidar Çipof isimli araştırmacının Pontus dernekleri ve patrikhane konusunda çalışmalar yaptığını da belirtirken, “Bojidar Çipof’un 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü’nde yayımladığı raporlara göre Şubat ayında bütün dünyadan 20’ye yakın Pontus derneği buraya akmış. Zoğrafyon Lisesi’nde koro festivali yapılmış. Pontus dernekleri Türkiye’nin Pontus soykırımı yaptığı üzerine konuşmuş; olay Amerika’ya gitmiş. Amerikan Temsilciler Meclisi Mart ayında bir karar tasarısı çıkarmış. Bu karar tasarısında önümüzdeki Mayıs ayında Türkiye’nin Pontus soykırımcı olarak ilan edilmesi karara bağlanmış. 
Bunları niye yazmıyorlar? 
Ermeni yalanları yetmedi, şimdi bu yalanlara başlıyor. 
Bunları yazan çizen yok” ifadelerini kullandı.

Patrik Bartholomeosun (Ekümenik-Bağımsız-Özerk) bir patrikhane peşinde olduğunu görüyoruz. 

Makam araç plakalarında bu özlemini gideriyor. 
Bartholomeos son yıllarda kullandığı mercedes otomobillerinin plakası şöylediydi.

İşte 34 PKB 60 ve 34 EPB 12 nolu plakaların sırrı:

Fener Rum Patriği Bartholomeos 'un iki Mercedes otomobilinin plakalarındaki harf ve rakamların rastgele seçilmediği görülüyor. Simgesel anlamı olan plaka piyasadan satın alınabiliyor. 

34 PKB 60: PKB harf grubu 'Patrik Konstantinapolis Bartholomeos' kelimelerinin baş harfleri. 60 ise Aziz Pavlos'un, Hıristiyanlığı Yahudilik'ten ayırarak bir ruhani din haline getirdiği tarih. 

34 EPB 12: EPB 'Ekümenik Patrik Bartholomeos'u simgeliyor. 12, patrikhanenin Sen Sinod Meclisi'nde yer alan metropolit sayısı.

Şimdi yeni kullanmaya başladığı son model Mercedesin plakası daha derin anlamlar taşıyor. 
34 TS 1447, Birçok ihtimal var ama TS nin manasını şimdilik çözemedik, 1447 sayısının anlamı çok önemli, Roma imparatorluğu son yıllarında ikiye ayrılan papalık makamının Kırallara değil, Seçilmiş konsile bağlı olarak yetkilendirme yılıdır.
1447 bir anlamda siyasi bağımsızlık anlamı taşımaktadır(Detaylı bilgi için tıklayınız)
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI