Bugun...


Sahillerimizde Yağma devam ediyor
Sahillerimizin korunması kağıt üzerinde kalmış durumdda, Ege ve ak denizde nerede ise bitirilmiş olan sahillerimizde Halkın engelsiz sahile inmesi imkansız olmuştur. Şimdi karadeniz sahilleri duble yolla katledilmesi yetmedi, Şimdi yapılanmaya açılıyor, Yol nedeniyle yeterli alan bulamayan torpilliler birçok kesimde olduğu gibi denizi doldurarak sahile turistik tesisi yapma gayretindeler, hemde tescilli doğal sit alanı bir sahilde

Sahillerimizde Yağma devam ediyor
+ -

Trabzon büyükşehir belediye meclis üyesi Davut Çakıroğlu gündemi sarsmaya devam ediyor

Araklı ilçesi sahilinde, nitelikli doğal koruma alanı, hiç bir izin olmadan  deniz dolduruluyor..

prosedür takip edildiğinde

Valiliğin izni, sorumlu müdürlüğün talepleri gerçekleşmeden

siyasi perde kullanılarak sahilde dolgu inşaatı kanunsuzca yapılıyor..

araklı kaymakamının duruma el koyacağını ve devletin kıyısını kanunsuz şekilde  dolduranlar hakkında gerekeni yapacağını umut ediyoruz..

Davut Çakıroğlu’na çevre hassasiyeti  ve duyarlı meclis üyeliğinin gereğini yaptığı içinde ayrıca teşekkür ediyoruz..
Mak. Yük. Müh. Teoman Yılmaz

Bu iş iş değil ...!!!
Burası Araklı nedir bir anlayabilsek canı sıkılan milletin denizine dolgu yapıp oteline apartlarına villasına değer katıyor. Kim nereyi tutuyorsa o yer onun oluyor. Sahipsiz hayal rüya şehirinin adı Trabzon Olmuş. Doğal plaj doldurularak yapay rant alanı oluyor. Araklı’yı bilen yerel idareci dostlara sordum devlet limanları yapıyormuş külliyen yalan. Yerel yöneticisine doğru bilgi vermeyenler Kimin malı ile neyin kıyakçısı?

 

 HABER VİDEOSU

Kaynak: Teoman Yılmaz

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Davut Çakıroğlu
07-08-2018 11:21:00

Davut Çakıroğlu

Araklı’da nitelikli doğal sit alanı sınır çizgisi onların değimi ile için yaptığım paylaşım haber sonrası Sayın Hasan Kamber Cimer’ e yazmıştı. Gelen cevaba bakıldığında bir iki söz söyleme ihtiyacı hissettik.

TRABZON ÇEVRE VE ŞEHİRÇİLİK İL MÜDÜRÜ SAYIN ALİ VEDAT ÇİFTÇİ BEY,

Kimin yaptığını bilmiyormuşsunuz, Hem bilmiyorum diyorsunuz hemde yasal olarak izin almanın yolunu gösteriyorsunuz. Dolguyu yapanı bilmediğinize göre kime söylüyorsunuz?
külliyen yalan, itiraf eden Başkan belli, basın yolu ile şifahen olur aldık diyor, halk memnun diyor. Cevabı yazıda Sayın Müdür asli yetki devri yapıyorsunuz hangi işlerle yoğunsunuz da Büyükşehir Belediyesi’ne akıl veriyorsunuz, yetki devri yapıyorsunuz. Sizin uyarma yetkiniz yok.Devlet kurumu temsil ediyorsunuz yasanın uyarma şekli cezadır. Sizi o koltuğa yetki devredin diye oturtmadılar, aldığınız maaşı hak edin sorumluluklarınızın gereğini yapın,suya sabuna dokunmadan idarecilik olmaz,yeri gelir nalına yeri gelir mıhına vurmanız gerekir yapamıyorsanız orturmayın o koltukta buda benim size tavsiyedir.
----------------------------------
Hasan Bayrak 
Sevgili başkanım. Sayın Ali Vedat Çiftçi beye; suya sabuna dokunmadan olmaz diyorsunuz. Keşke suya sabuna dokunmadan yerinde otursa. Ben size belgeler go dereyim. Müdürün suçluyu koruduğuna dair. Hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum ancak Vali bey soruşturma izni vermedi. Trabzondaki tüm çevre suçlarının koruyucusudur Ali Vedat Çiftçi. Bunların hesabını Allah sorsun ondan.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI