Bugun...


TDF Misafirleri Yanmaktan Zor Kurtuldu
İstanbul dernekler federasyonunun 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul da gerçekleştireceği Trabzon günlerine Trabzon’a dan davet edilen sanatçılar/öğretmenler/gazeteci ve yazarlar büyük ölüm tehlikesi anlattılar.

TDF Misafirleri Yanmaktan Zor Kurtuldu
+ -

Federasyonun tahsis ettiği Trabzon’da görevli kıldığı kişi biletli yolcularla birlikte süzer firmasına ait bakımsız ve eski bir otobüsle yola çıktılar, çok berbat bozuk bir organizasyon yapan Trabzon dernekler federasyonu yetkililerine ateş püsküren arabada bulunan gazeteciler bize söyledikleri gibi bize sahip çıkmadılar Trabzon’dan 18.09.2018 tarihinde saat 14,00 yola çıktık halen İstanbul’a varamadık varmak bir tarafa az kalsın cayır cayır yanacaktık diye isyan ettiler

Daha sonra temin edilen başka bir küçük otobüsle yola devam eden Trabzon büyükşehir tiyatrosu oyuncuları ve halk eğitim merkezi öğretmenleri Trabzon’dan getirdikleri malzemelerini otobüsten otobüse tahliye etmede büyük sıkıntı çektiler ve ayakta yolculuk yaparak yola devam ettiler

Otobüste ayakta yoluna devam eden gazeteci arkadaşlarla irtibata geçtiğimizde hiç bir yetkiliye halen daha ulaşamadık bu nasıl bir organizasyon diyorlar

 

Bizde Emiroğlu medya reklam ve yayıncılık haberim hamsi, hamsi tv ve manset61 sitesi ve tv olarak büyükşehir tiyatrosu oyuncularına, halk eğitim merkezi öğretmenlerine ve gazeteci arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor organizasyon komitesinde bulunan yetkililerine arkadaşlarımız aracılığıyla çağrıda bulunup organizasyona sahip çıkın diyoruz..HABER VİDEOSU


TDF Trabzon Misafir kafilesi Yanıyordu. TDF Trabzon kafilesinin yaşadığı otobüs kazası gerçeklerini Sözkonusu otobüste bulunan Gazeteci, Tv. proğramcı Kenan Aydoğdu deşifre etti.


Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR
3 Yorum

Ökkeş Bölükbaşı
20-09-2018 02:09:00
TRABZON'DAN İSTANBUL'A GELECEK TIR NEREDE.? 

TRABZON'UN ADINA YAKIŞIR OLMAK BU MU.?
Trabzon'dan İstanbul, Yenikapı Etkinlik Alanına Gelecek ve getirilecek olan katılımcıların malzeme ve ekipmanlarını alacak olan TIR; 17.Eylül.2018 Pazartesi günü yükleme yapmadı, Salı günü yapmadı, Çarşamba günü alınan Yenikapı Etkinlik malzemelerini taşıyan TIR hala İstanbul'a ulaşmadı. Herkes etkinlik alanında TIR'ın gelmesini bekliyor.. Trabzonlulara Yakışan bu mu.?
GÜN VE AN İTİBARİYLE TRABZON'DAN İSTANBUL, YENİKAPI ETKİNLİK ALANINA GELMEK ÜZERE YOLA ÇIKAN TIR'DAN HABER YOK. ULAŞILAMIYOR..!.

ABDULLAH GÖZAYDIN
19-09-2018 11:36:00

TDF bunca etkinlik yapıyor, Stant satıyor, ayrıca birçok kurumdan maddi destek alıyor, Trabzon günleri için kendine özel otobüs kiralayarak misafirlerini getiremiyor mu? 

Ne oluyor bu paralar. 27 Mayıs kongre bütçesinin onaylanması komediydi, Kasasında 3 yıl evvel 750 bin TL. olan TDF üç yıl sonunda bu 750 binin hesabını verdi, Bu üç yılda yapılan etkinlikler gündeme hiç gelmedi, Zaten yasadışı birçok hileli işler yaptılar, ama kongreye katılan 75 derneğin bir temsilcisi "Hukuk mahkemesine" itiraz etmedi, Şikayetçi olmadı.
Yazık Trabzonun adını işte böyle kişiler kullanıyor, Hemide etkinlik/Faaliyet yetkisini SATIN ALARAK!!!

İsmail Kara
19-09-2018 11:28:00

BU YIL 11.İNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN YENİKAPI TRABZON GÜNLERİNE DAVET EDİLEN SANATÇI VE MİSAFİRLER OTOBÜSTE ÇIKAN YANGIN SONUCU MAĞDUR OLDU.


Trabzon günleri diye düzenlenen Gördüğümüz kadariyle Horon-Kemençe, Terayağ-Peynir festivalinden öteye gitmeyen, Üstelik bu yağ peynirlerin Trabzon yaylalarından değilde İthal yağ peynir olması, Erkinlikte satılan stantlarda yeli ithal herçeşit şeyin satılırken Trabzon adına satılması ciddi bir "Tağşiş" aldatma olduğunu izliyoruz. 
Bu yıl satılan ürünlerin menşei konusunda daha dikkatli olacağız, Tağşiş ürünleri deşifre edeceğiz.
Aynı esnafların Yenikapı etkinlik alanında her vilayetin gününde sattıkları ürünler aynı olmasına rağmen, Üzerindeki etiket standtaki pankart o günkü şehir etkinliğine uygun olarak yapılmaktadır..

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI