Bugun...


Trabzon'a Başkan Prof. Dr. Atakan Aksoy
İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Prof. Dr. Atakan Aksoy gösterildi. İki dönemdir Trabzon'da çöken belediyeciliği ayağa kaldırmak için İyi parti gerçek bir şehircilik uzmanı ile seçimlere katılıyor ATAKAN AKSOY KİMDİR? 1974 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Aksoy, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesin İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Dalı’nda eğitim vermektedir. Ulaşım Mühendisliği ve karayolları üzerine araştırmalar gerçekleştirmektedir.

Trabzon'a Başkan Prof. Dr. Atakan Aksoy
+ -

 Zorlu Grand Otel’de yapılan aday tanıtım toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Samsun Milletvekili Bedri Yaşar İYİ Parti Kurucu üyesi Ali Sağır, İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Çevre İl Başkanları, İlçe Başkanları, İl Yönetimi, Belediye Meclisi Üyeleri, Trabzon’da ki Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Azmi Kuvvetli, "Trabzon’da 61 proje ile yola çıkanlar dokuz yıl sonra arkaya dönüp baktıklarında vaatlerini gerçekleştiremeyenler, sadece yandaşlara iş imkanı sağlamaya çalışanlar bugün Trabzon’a talip. Bu zihniyete sahip siyasetçilere artık başaramadınız deyip milletin yakasından düşün deme zamanı gelmiştir. Şehirleri parsel parsel satarken, çarpık yapılaşma ile şehirlere ihanet ederken, kupon arazi takipçiliği yaparken, FETÖ'ye bedava arazı hibe ederken bunların anlayışına göre başarılı oldular ama şehirlerin sorunlarını çözme noktasında üzülerek ifade etmeliyim ki sınıfta kaldılar. Bunları siyaset yapmak için söylemiyorum” dedi. 

Kuvvetli, sözlerine şu şekilde devam etti: “Gerek Trabzon gerekse Türkiye için heyecan yaşadığımız bir seçimin daha arifesindeyiz. Geçmişe takılı kalıp yol alamayız ancak hepimizin malumu zorlu şartlarda kurulup, bugüne çok kısa sayılacak bir sürede gelmiş bir partiyiz. Kuruluş felsefemizde de özetle ortaya koyduğumuz gibi seçmene soluk, ülkeye umut olma derdindeyiz. Kutuplaşan, kutuplaştırılmaya çalışılan siyasetin ülkeyi götürdüğü, sürüklediği karanlık tünelin ucundaki ışık, parıltı, sıcaklık İYİ Parti’dir. Ve biz bunu milletimize anlatmak, bu gerçekliği pekiştirmek derdindeyiz. 


Kuvvetli, "Ülkenin ve şehirlerin rant alanı olarak görüldüğü, maalesef bilinçli olmaktan uzak bir siyasi zihniyetin yıkımlarını sizin gibi bizlerde görmekteyiz. Hangi amaca hizmet ettiğinden öte hangi sermaye gruplarına yaranma uğraşında olduğu belli olmayan kişiler, kimseler bugün ülke gibi şehirlerinde ekonomilerini iflasa sürüklemiştir. Rasyonel çözümler üreten, sorunu açık yüreklilikle ortaya koyan, kadrolarını ve adaylarını belirlerken “imara değil insana” “isme değil liyakate” vurgu yapan, önem veren, özen gösteren İYİ Parti İYİ ki var... Aday belirlerken de en önemli kriterimiz ‘liyakat’ olacaktır” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

ÖRS: 30 MART SABAHI TRABZON İYİ PARTİ GÜNEŞİYLE AYDINLANACAK İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, “Epey zamandır millete hitap etmemiştim. Meclis'te çok zor söz alıyoruz. 1 dakikalık 5 dakikalık konuşmalarla Trabzon’un sizlerin problemlerini dile getirmeye çalışıyoruz Hele dün akşam ki maçtan sonra bir keyiflendim, bir keyiflendim Allah hepinizden razı olsun. Dün akşam ki galibiyet bize lazımmış milletin bir gün de olsa yüzü güldü. Bu kardeşinize destek oldunuz, beraber koştuk, beraber yorulduk. Sizlerin adına sizleri temsil etmek adına TBMM’ye beni gönderdiniz. Şu yakamda ki rozeti bana takan sizlersiniz. Trabzon’un her derdi, problemi benim problemimdir. Bugün geldiğimiz noktada önümüzde yerel seçim takvimi var. Mart ayında Trabzon’da yerel seçimlere gideceğiz. Trabzon’un çok sorunları var. Trabzon’da vadedip yapmama gibi alışkanlık var. Her seçimde vaatlerini önümüze getiriyorlar. Mevcut iktidar 10 yıldır Trabzon’a Güney Çevre Yolunu yapacağız demişti. Güney Çevre Yolu hala daha tozlu raflarda bekliyor. Bende soruyorum: Yine seçimde önümüze gelip size Güney Çevre Yolu vadedenlere soracak mısınız? Trabzon’un trafik problemi var. Bu sorunu çözebilmek için bize 10 yıl önce Toplu Taşımaya geçilecek, Hafif Raylı Sistemi getireceğiz diyenlere sizler hani nerde benim toplu taşımam diye soracak mısınız? Trabzonluya söz verdiler. Bizim burada terminalimiz var. 30 – 40 yıl önce yapılan yer. Biz gelirsek yeni terminal yapacağız dediler. Siz şimdi bu nerede diye soracak mısınız? Trabzon’un hali var. Buraya bu yakışmıyor, maketlerini yaptılar dediler ki yeni hal binası yapacağız.“ dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs; İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Atakan AKSOY'un tanıtım törenine katılan Trabzonlu Hemşehrilerimize ve misafirlerimize teşekkür eder, Sn. Aksoy'a başarılar dilerim..

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, şu şekilde konuştu: “Mavi gömlek bordo kravatla geldim. Konuştukça değişecek. Ben Trabzonsporluyum… Siz bur mucizenin gerçekleştiricilerisiniz. Hiçbir siyasi partiye İYİ Partiye çıkarılan engeller kadar manialar konulmadı. Parti kurulamaz denildi, kuruldu. Parti seçime giremeyecek dediler, seçime girdik sizin gücünüz ve iradenizle. Bir takım adaylarımız üzerinden spekülasyon yaparak bizi siyasetin hurdalığına atmaya kalkıştılar ama İYİ Partiyi başınıza taç ettiniz kendi azim ve kararlılığınızla. Bir kuruş paramız yoktu, siz İYİ Partiyi durduğu yerden kaldırıp, Türkiye’nin başına taç ettiniz. Bende Sosyal Medyada ilanlara bakınca önce tereddüt ettim ben görevlendirilmiştim aday ilan etmekte. Sayın Genel Başkanımızın fotoğrafını gördüm. Trabzon’dan bir iki hemşerim beni aradı. Genel Başkanımız geliyormuş siz de geliyor musunuz? Şaşırdım. Sonra araştırdım ve Sayın Genel Başkanımızı ilana koymuşlar. Belki bu salonu şereflendirenler arasında Genel Başkanımızı izlemeye gelenler vardır ama hiç kusura bakmayın bu adama bir müddet katlanacaksınız" 

Kaynak Yeniçağ: İYİ Parti ilk büyükşehir adayını tanıttı 

KONU İLE İLGİLİ BİR BASIN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

iSMAİL BİÇER
27-11-2018 11:47:00

ATAKAN AKSOY KİMDİR?
1974 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Aksoy, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesin İnşaat Mühendisliği Ulaştırma Dalı’nda eğitim vermektedir. Ulaşım Mühendisliği ve karayolları üzerine araştırmalar gerçekleştirmektedir.

İlkokulu ve ortaokulu Yomra Özdil Köyü’nde okuduktan sonra 1990 yılında Trabzon Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nden mezun olarak aynı yıl Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) İnşaat Mühendisliğini kazandı. KTÜ’de 1994 yılında lisans, 1997 yılında yüksek lisans ve 2001 yıllarında da doktora eğitimlerini tamamladı. 1994 yılında KTÜ Gümüşhane Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak atandı.

Gümüşhane Mühendislik Fakültesi bünyesinde 2002 yılında Yardımcı Doçent, 2009 yılında da doçent olarak atandı. 2011 yılında Gümüşhane Üniversitesi Doçent Kadrosundan istifa ederek Trabzon’da yeni kurulmuş bulunan Avrasya Üniversitesi bünyesine dahil oldu. Halen bir Vakıf Üniversitesi olan Avrasya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Doçent Unvanıyla görevini sürdürmektedir.

Karayolu konularında çok sayıda çağrılı konferanslar verdi, ulusal ve uluslararası birçok bildiri ve makale çalışması yaptı. TUBITAK panel üyelikleri, uluslararası dergi hakemlikleri yapmaktadır. Uluslararası çok sayıda atıfı bulunmaktadır. KTÜ, TUBITAK, Kalkınma Ajansı Projeleri yürüttü. Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Rektör Danışmanlığı, Yapı Denetim Komisyon Başkanlığı, Ulaşım Uygulama Araştırma Merkez Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

DLH Koordinasyonunda demiryolu projeleri fizibilite etütlerinde çalıştı. Trabzon’da kurulmuş bulunan Doğu Karadeniz İlleri Hizmet ve Kalkınma Birliği Başkanlığı bünyesinde Turizm ve Çevre Altyapısı Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. DPT bünyesinde AB Destekli Bölgesel Kalkınma Programları, TR90 Düzey II Bölgesi Kalkınma Programı, Hibe Mekanizmaları, AB Fonları, Proje Döngü Yönetimi, Satınalma Prensipleri ve Kuralları, Hibe Sözleşmeleri Yönetimi-Sorumlukları-Uygulamaları, Raporlama, AB-Türkiye Mali İşbirliği Çerçevesi, Proje Yönetim izlenmesi, e-ortamda izleme bilgi sistemi uygulamaları eğitimlerini aldı. Karayolu mühendisliği konularında uzmanlaşan Doç. Dr. Atakan Aksoy, Kireç Sanayicileri Derneği’nin danışmanlığını yürüttü.

Uluslararası Karayolu Uzmanları ile sönmüş kireç katkılı asfaltlar konusunda KGM ve İSFALT kuruluşlarına konferanslar verdi. Avrasya Üniversitesi bünyesinde Kalkınma Ajansı projesi alarak tamamladı ve Ulaşım laboratuvarının kurulmasına katkıda bulundu. DOKAP çalıştaylarına katıldı. Lojistik Merkez Master Plan çalıştayına katıldı. Danışmanlık sektörü konusunda konferanslar verdi.

Doğu Karadeniz Bölgesi gündemlerinden olan uzun tünel uygulamaları, lojistik merkezler, demiryolu konularında önemli çalışmalar yürüterek bu çalışmalarını kamuoyuyla paylaştı. Döner sermaye danışmanlık projeleri yürüttü. Trafik mühendisliği konularında konferanslar verdi. Şu an bir özel sektör firması ile sanayi destek projeleri konusunda çalışmaktadır.

İnşaat Mühendisleri Odası ve Yollar Türk Milli Komitesi Üyesidir. İSFALT AŞ bünyesinde polimer katkılı asfaltlar, gürültü azaltan yol kaplamaları, soyulma önleyici katkılar konularında araştırmalarda bulundu.

Doç. Dr. Atakan Aksoy, İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

EĞİTİM BİLGİLERİ

Doktora, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği, 1997-2001

Yüksek Lisans, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Fen Bilimleri Enstitüsü, İnşaat Mühendisliği, 1994-1997

Lisans, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, 1990-1994

YAPTIĞI TEZLER

Doktora, “Asfalt Kaplamalarda Kireçtaşı Petrografisi-Soyulma İlişkisi Üzerine Bir Araştırma”, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Bölümü / Ulaştırma Anabilim Dalı Şubat, 2001.

Yüksek Lisans, “Problemli Zemin Stabilizasyonunda Emülsiyon Asfaltların Kullanılması”, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği / Ulaştırma Anabilim Dalı Ocak, 1997.

YABANCI DİLLER

İngilizce, İyi

SERTİFİKA, KURS ve EĞİTİMLER

Bitüm Emülsiyonları Semineri, Asfalt Müteahhitleri Derneği ASMÜD, International Bitumen Emulsion Federation, 2015

4. Farabi Değişim Programı Kurum Koordinatörleri Toplantısı, YÖK, 2012

TR90 Lojistik Master Planı Çalıştayı, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2012

Patent Eğitim Seti, Eğiticilerin Eğitimi, Türk Patent Enstitüsü, 2012

Bologna Sürecinin Türkiye’de Uygulanması: Bologna Uzmanları Ulusal Takımı Projesi, YÖK, 2009

Hibe Programları Takibi Prosedürleri , Devlet Planlama Teşkilatı, 2008

proje yönetimi, satın alma ve izleme faaliyetleri, Devlet Planlama Teşkilatı, 2008

TR90 Düzey 2 Bölgesi Kalkınma Programı Uygulamaları, Devlet Planlama Teşkilatı, 2007

AB Destekli Bölgesel Kalkınma Programı Bilgi Paylaşımı Günleri, Devlet Planlama Teşkilatı, 2007

MESLEKİ DENEYİMİ

AKADEMİK ÜNVANLAR / GÖREVLER

Prof.Dr., KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Mühendislik Fakültesi, 2016 – Devam Ediyor

Doç.Dr., KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ, Mühendislik Fakültesi, 2014 – 2016

Doç.Dr., AVRASYA ÜNİVERSİTESİ, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, 2011 – 2014

Doç.Dr., GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, 2010 – 2011

Yrd.Doç.Dr., GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, 2002 – 2010

Arş.Gör., GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, 1994 – 2002

MESLEKİ ve İDARİ DENEYİMLER

Anabilim/Bilim Dalı Başkanı, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ, İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ, 02.02.2016 – Devam Ediyor

Daire Başkanı, AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Yapı İşleri Daire Bşk. V., , 17.08.2011 – 24.02.2012

Bölüm Başkanı, AVRASYA ÜNİVERSİTESİ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, 22.07.2011 – 03.02.2013

Bölüm Başkanı, GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, 29.06.2010 – 26.02.2011

Rektör Danışmanı, GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ , , 11.03.2009 – 14.07.2011

Turizm ve Çevre Altyapısı Birim Koordinatörü, Doğu Karadeniz İlleri Hizmet ve Kalkınma Birliği-Birim Koordinatörü , , 04.02.2007 – 10.03.2008

Bölüm Başkanı, KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Gümüşhane Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği, 29.11.2005 – 15.06.2007

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI