Bugun...


Ülke elden gidiyor, kılınız kıpırdamıyor be!..
130 bin dolar milyoneri 38 dolar milyarderi ABD'nin islam coğrafyasında olsun Çok gelişmiş ülkeler nezdinde olsun en etkin silahı Dolardır, Doları reel olarak kullanmayan, Belli oranlarda bloke etmeyenlere uyguladığı Ekonomik Olmadı işgal girişimlerini biliyoruz. Ve Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehdit aslında budur...

Ülke elden gidiyor, kılınız kıpırdamıyor be!..
+ -

Konuyla İlgili TC Sami Özçelik makelesini burada okuyabilirsiniz..

Doların durdurulamaması demek, ülkenin yıkımı demektir!. 

Dolar abd'nin en etkin istila ordusudur.
Biliyorsunuz, 1980 öncesi dolar bulundurarak suçtu ve cezası hapisti.
Darbe sonrası İMF'ten gönderdikleri bir zat başbakan oldu.
Doları serbest bıraktı!.
Dolar ordusu her alana yerleşti kanser gibi yayıldı.
Şu an her kuruş doların artışı bize 5 katrilyon artı borç yapıyor.
İçimizde kocaman bir ur var!.

 

Yakın zamanda bu gidişle ülke toptan iflasa gider. Kurtuluş savaşında parasız fakir halk can takası yaparak türkiye cumhuriyetini kurdu. Şimdi herşeyi "özelleştirme" adı altında devletten, halktan satın alan ve devletten çok zengin olan, milyon doların üstünde serveti bulunan, nasıl harcayacağını bilmeyen 130 bin kişi, milyar doların üstünde servete sahip olan 38 kişi ülkeyi sizin (ç)aldıklarınızı geri vererek kurtarabileceğinizi biliyor musunuz? Çünkü ülke giderse siz de gideceksiniz!. Vatan yoksa sizde yoksunuz!.

 

Yoksul halkın yastık altındaki altın ve parayı isteyenler; önce siz bir başlayın vermeye.. Şu an ülkemize çökertme operasyonu yapılıyor!.. Ne diyorduk, bütün bunlar bop projesidir. Hedef, ırak, suriye, türkiye ve iran'dır dedik. İran ve türkiye'ye aynı anda en ağır operasyon başlatıldı.

 

Uygulanan ambargonun alanı genişletiliyor. Bunun anlamı şudur. Hastanıza verecek ilaç bulamayabilirsiniz! Araçlarınıza yedek parça bulmazsınız. Ve aldığınız lüks araçlaarınıza petrol bulamazsınız. Toprağınızı ekmeyi unuttuğunuz için yiyecek ekmeği bulamayabilirsiniz. Ecevit'e 78'lerde buna benzer operasyon yapıldı. 80'de askeri darbeyle sonuçlandı.. 1995 ve 2001'de ekonomik darbe yapıldı. Doların zincirini kırdığı tarihlerdir bunlar..

 

Bir ülke nasıl batırılır sorusuna en güzel cevabı her zaman okumanızı önerdiğim "bir ekonomik tetikçinin itirafları" kitabında açıkça yazıyor. Devasa projelerle ülke borca batırılır. Yani sizin bir işi yaparken paranız yoksa başkasından yüksek faizle borç alarak o projeyi ne diye yaparsınız?

 

Bu borcun faizinde bile ödeme güçlüğü çekilir. Sonra bu borç ödenemez hale gelir ve ülkeye el konur!.. Hatırlayın yunanistan'a almanya el koymaya çalıştı. Adaları verin borca karşılık dedi!.. Osmanlı'ya da bunu yaptılar..

 

Türkiye'yi tam da bu noktaya sürüklemektedirler. Mazlum çoruh asla dolmayacak, enerji üretemeyecek barajları yazarak sık sık buna dikkat çekerdi. Üçüncü hava limanı kredi ile yapılıyor. Kanal istanbul kredi ile yapılacak, yollar, tüneller kredi ile yapılıyor. Alınan borçlar dolar ve avro..

 

Bu ülkenin yoksul halkı vatan millet diyerek her zamanın canını malını vermiştir. Yine de veriyor ve verecek. Bu bir ekonomik savaş... Ülkeyi seven zenginler paralarınız sizde, ya ülkede ki yada dışarıdaki ülkelerde.. Sizi siz yapan ülkenize şimdi sahip çıkın,

 

Bana göre bu sistemde hiç bir etkisi, yetkisi olmayan 600 milletvekili, ülkeyi idare edenler, küllim masraf abidesi saray, kemerleri önce siz sıkın.

 

Vekillerin tümü zengin almayın maaşlarınızı!. Binmeyin lüks araçlara!.. Terkedin lüks ithalatları, artık toprağınızı ekin. Eti, otu, samanı dışarıdan almayın..

 

Virjinya çiftçisine ihya etmeyi bırakın artık!. Çiftçinize sahip çıkın.. Artık ihaleleri dolarla değil, tl ile yapın.. Doların bu kadar pervasızca piyasada gezmesine karşı önlem alın!..

 

Yoksa sonumuz hiç iyi değil!.. Ülke iflas etiğinde 81 milyonun geleceği yok olur. Son söz, çare, yani para yoksul halkta değil, adi kapitalizmin neticesi sonucunda 100- 150 bin kişinin elinde..

 

Halk son 30 yılda dünyanın en yoksul halkaları arasına düşerken, zenginler ise dünya sıralamasında forbes'lerde yer buldu.. Türkiye'nin bu noktaya gelmesinde sadece akp'nin değil, 1950'den beri hükümet olan herksin katkısı ve sorumluluğu vardır..

Trump bop başkanıdır!. Bugüne kadar abd başkanları bu kadar açık ve pervasız değildi!..trump üçüncü dünya savaşını çıkarabilecek ve yüz milyonlarca insanın ölümüne neden olabilecek adolf hitler'in ruhuna sahip!... Adolf hitler'den sonra dünya hiç bu kadar büyük tehlike altında olmamıştı.
Kaynak: TC Sami Özçelik

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI