Bugun...


Vampir kelebek için Önerge
Toprağın işgal edilmesi askeri olmak zorunda değil Karadeniz’de ürün yetiştirmek imkansıza giderken DUR deme adına ilk ciddi adım. Vampir kelebek için TBMM önerge İYİ Partiden soru önergesi. TRABZON MİLLETVEKİLİ Hüseyin Örs

Vampir kelebek için Önerge
+ -

Son yıllarda hızla yaygınlaşan, Şimdi bütün karadeniz sahillerini etkisi altına alan bir tırtıl zararlısı kelebeğe dönüştükten sonra tahribatını çok daha fazla yapıyor.
Bitkilerin filiz ve yapraklarından öz suyu çekerek bitkinin ürün vermesine fırsat vermiyor, Bitkinin kurumasına neden olan Halk arasında vampir kelebek denilen zararlı için bu güne kadar etkin bir mücadele yapılamadı.
Tarım ve Sağlık bakanlıkları hiçbir resmi önlem açıklamadığı  ortamda Rize ziraat odasının çaresizlikten Çaylıklara yapışkanlı sarı kağıtlar asması bakanlığımızın ve ziraat odalarımızın ne kadar aciz, teknik ve teknolojiden uzak olduğunu gözler önüne sermeye yetti.

Konu hakkında ciddi önlemler alınması için İYİ parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs bu vahim durumun ciddi araştırılması için TBMM başkanlığına bir soru önergesi verdi, 

İşte ÖnergeHABER VİDEOSU

Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI