Bugun...
Tahsin Usta ile Trabzon STK'ları üzerine

İstanbulda Trabzon sivil toplum kuruluşları duayeni Tahsin Usta Zeki Gökçe ile STK görevlerini ve tarihini sorguluyorlar...
TAHSİN USTA; Mavi Karadeniz TV de 4.11.2020 tarihinde Zeki Gökçe'nin sunduğu ve konuk olduğum "Dernekler Konuşuyor" programını izlemeniz dileğiyle.


YORUMLAR
2 Yorum

İbrahim Akgün
14-11-2020 18:41:00

STK ların konusu vatandaşın mağduriyetlerini telafi etmekte aracı olmasıdır.
Trabzon halkı sahilinden denize giremiyor 20-30 menfezden lağım arıtılmadan denize salınıyor.
Bu karadeniz işbirliği anlaşmasına aykırıdır. 
Demiryolu karadenize Milli ve ekonomik destek veercektir, STK lar bu konuda sık sık panel yapmalı akademik kişileri konuşturmalı.
Geriye Göç için çalışılmalı tarım ve hayvancılık Karadenizde bitti, altyapı var devletin Güneydoğuda verdiği tarımsal hayvansal destekleri Trabzon neden hak etmiyor.
Trabzon belediyesinin hatalı, faydadan çok zararı olan projelerle şehri yaşanmaz kılıyor.
400 dernek bu konuda Bir Teoman Yılmaz kadar etkin değil Maalesef

Abdullah Gözaydın
14-11-2020 17:42:00

Gürpınar projesi meclis kararı ile tahsis edilmişti, İptali için meclis kararı gerekiyordu. Ökkeş Bölükbaşı ile beraber 2019 yılında seçimlerden bir ay evvel ziyaret ettik, Gürpınar projesini sorduk, Bizi emlak istimlak müdürüne yolladı, sayın müdür söz konusu meclis kararının kaldırılmadığını itiraf etti bize. Hatta TDF şimdi gelip araziyi istese vermek zorundayız demişti.Tahsin Ustadan sonra gelen Nurettin Turan, Mustafa Demir başkanlıklarında söz konusu mesire alanı için bir girişim yapamadılar. Projeyi uygulayacak sponsor arandı bulunamadı, İBB den döküm izni almak istediler, Bunuda başaramadılar, ve müthiş manzaralı bu yeri artık kaybettik. maalesef.

YORUM YAZYUKARI