Bugun...
BÖYLE DİNSİZLEŞTİRİLİYORUZ


Abdullah Gözaydın Söylenemeyenleri söyledik
agozaydin@hotmail.com
 
 

Namaz ibadetleri sadece Allah'ın emri olduğu için yapılır, Allahın emirleri sünnet değildir Farz, Vacip, Nafiledir.
Yaygın kullanıldığı gibi Sünnet namaz yoktur, Nafile namaz vardır.
Nafile namaza sünnet dediler, Kılarsan sevabı var terk edersen yoktur dediler. Bütün nafile namazlar Allah'ın emri doğrultusunda eda edilegelmiştir. Sünnet gibi algılanması bir oyundur Müslümanlar bu oyuna gelmemeli. Vehhabi Suudların Mekke, Medine'de yaygınlaştırmaya çalıştıkları sapıklıklara dikkat edin.
Ayrıca İmamla eda edilen namaz içinde cemaat yüksek sesle dua edemez, Fatihanın sonunda yüksek sesle Amin diyemez. Maalesef bu konu ülkemizde son zamanlarda yaygınlaştı. Diyanetin namaz memurları ise bu konuda hiçbir uyarı yapmamaktadır.

İslami kaynaklara göre nafile
Eksikleri tamamlayan, hibe, ganimet malı demektir.

Türk Dil Kurumu: nafile
1.boşa giden, işe yaramayan, yararsız. 2.belirteç, boş yere, boşuna.

Cumhuriyet döneminde Türkçe'mizi geliştirmek için kurulan TDK bünyesinde Kurucu başkan Agop Dilaçar 12 Eylül 1979 ölüp Şişli Ermeni Mezarlığı'na gömülene kadar Türkçe'mizin gelişmesi için bir tek kelime üretimine katkı sağlamamıştır. 


Bazı STK'ların ortaya attığı yeni Türkçe kelimeleri ise TDK "Uydurukça" gerekçesiyle kabul etmemiş, Bu kelimeler Halkın kullanımında yaygınlaşınca kabul etmek zorunda kalmıştır.

TDK'nın görevi Türkçeyi geliştirmek, doğru konuşmak olduğu halde mevcut Türkçe kelimeleri deforme etmekten geri kalmamıştır (mesela: Hastahane yerine Hastane-- Eczahane yerine Eczane gibi) kökeninde kelimenin anlam yüklemesi yok edilmiştir.

Gerek Uydurukçacılar, Gerek TDK dilimize Hristiyan Batıdan gelenlere hiç dokunulmazken, Dilimizdeki öz Türkçe birçok dini, milli anlamı olan kelimeleri deforme etmişler.

Mesela Sünnet: anlamı: Peygamberimizin As. hakkında ayet olmayan konularda yaptığı örnek alınması gereken davranışlar, Günümüzde kullanılan anlamı; Erkek çocukların tenasül uzv fazlalığının kesilmesi.


Mesela; Haraç; (Gayrimüslim vatandaşlarımız askere alınmazdı, onlardan alınan askerlik vergisinin adı. Koruma altına aldığımız gayri Müslim devletlerden alınan vergi) Şimdi kullanılan anlamı; Çetelerin zorla gasp edip aldığı para-mal...!


Mesela: Amel; Kulların bilerek, yanılmadan yaptığı eylemler. Şimdi kullanılan anlamı; İshal olmak...!


Mesela: Cihad; Müslüman ülkelerin vatanını korumak için yaptığı savunma harekatı. Şimdi kullanılan anlamı; Emperyalist yayılma ve Dini kisveli terör eylemleri için yapılan savaş..!


Böyle binlerce kelime Kökeni Arapça, Farsça, İbranice diye ret edilirken, Batıdan geçen kelimelere asla dokunulmamış, Ders kitaplarında, haberlerde yoğun kullanılarak adeta Türkçeleştirilmiştir.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI