Bugun...
TRABZONSPOR VE TRABZON ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANIYOR...


Ali Karaca Eğriye Eğri, Doğruya Doğru
fatih
 
 

Aytemiz Alanyaspor ile Trabzonspor arasında oynanan Türkiye Futbol Ligi müsakabası sonrası maçın ardından protokol tribünü karıştı. Trabzonspor Başkanı sayın Ahmet Ağaoğlu ve Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu arasında çok sert bir tartışma yaşadı.

Süper Lig'in 28. haftasında Aytemiz Alanyaspor, sahasında karşı karşıya geldiği Trabzonspor ile 2-2 berabere kaldı. Müsabakanın bitiş düdüğünün çalmasıyla birlikte ise protokol tribününde hareketli dakikalar yaşandı. Bordo mavili takımın başkanı sayın Ahmet Ağaoğlu ve beraberindeki yöneticiler, Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile karşı karşıya geldi. Sinirlerin gerildiği tribünde başkanlar Ahmet Ağaoğlu ve Hasan Çavuşoğlu uzun süre sözlü olarak tartışma yaşadı.

Güvenlik güçleri Çavuşoğlu ve Ağaoğlu’nu ayırmakta güçlük çekti. Kavgaya dönen tartışma diğer yöneticilerin ve görevlilerin araya girmesiyle yatıştırıldı. Maçın ardından olaylarla ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Ağaoğlu ve Hasan Çavuşoğlu uzun süre çok konuşulacak ifadeler kullandılar. Beyaz TV’de canlı yayına katılan Hasan Çavuşoğlu Ağaoğlu’nun alkollü olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı? Futbolun her kademesinde bulundum. Hayatımda böyle bir rezaleti ilk kez yaşıyorum. Ahmet Ağaoğlu en büyük ağabeyime Ahmet Çavuşoğlu’na küfür etti. Hatta bana da vurmaya kalktı. Ahmet Ağaoğlu, maçtan sonra önüne gelen herkese tekme tokat giriyordu

Aytemiz Alanyaspor'un kurgulanmış ve intikan hırsıyla rolünü oynayan başkanı Hasan Çavuşoğlu naifliği ve kibarlığı herkesce bilinen Trabzonspor Kulübü başkanı Ahmet Ağaoğlu için iftira ve karalama kampanyası ile birlikte kendi rezilliklerini örtmek için bu kirli oyunun içerisine Türkiyemizin en mert insanlarının yaşadığı şehrinin kulüp başkanına ağır tahrikler sonucu iftiralar atmaktadır. Tabi ki Alanyaspor kulübü başkanı bu gücünü AKP iktidarında Dışişleri Bakanlığı görevinde bulunan sayın Mevlüt Çavuşoğlundan mı almaktadır. Sayın Bakanımız bu talihsiz olaylardan ne kadar bilgi sahibidir bilmiyoruz fakat adı kullanılan TC Dışişleri Bakanıdır, bu ayıp Alanyaspor başkanı Hasan Çavuşoğluna yeterde artar bile?

Hayatında bir karıncayı bile incitmemiş kibar, yediden yetmişe herkesin sempatisini kazanmış Tarbzonspor Kulübü başkanı sayın Ahmet Ağaoğlu gibi bir beyefendi bırakın küfür etmeyi insanı incitecek, kötü söz söyleyecek adam değildir. Bu olayda hemde bir Bakanın ailesinin adı geçmektedir gerçekten çok çirkefsin Hasan Çavuşoğlu kimin tetikçiliğini yapıyorsun bu Futbol ailesinin bir bireyi olmandan utanıyoruz. Sen Trabzon gibi kahraman bir şehrin evlatlarını ne kadar tanıyorsun, eğer ağabeyin AKP mensubu bir siyasetçi ve Bakan olmasaydı acaba sen bu sözleri sarf edebilirmiydin, acaba; bırakın Trabzonlulara hakareti onlara yan gözle bakabilirmiydin. kaş göz işareti edebilirmiydin?

Aytemiz Alanyaspor kulübü başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun ifadelerine göre, ağabeyime küfrü duyunca, Ahmet Ağaoğlu’na küfretmeyin, büyük ağabeyim’ dedim. Dinlemedi, bana küfretti, vurmaya kalktı. Küfrediyor, küfretme diyorum ben, ayıp oluyor diyorum hep. Trabzonspor’un teknik direktörü Hüseyin Hoca, bizim yöneticimize küfretti, bunu herkes duydu. Trabzonspor başkanı sayın Ahmet Ağaoğlu alkollüydü, içki kokusundan midem bulandı. Burada gerçekten bizim midemizi bulandı, hatta kusmamız geldi? O kadar iftiracı ve yalancısın ki Başakşehir için bu kadar yalanı ipe dizerek nasıl da uyduruyorsun, ayıp ve günah diye bir şey var elbette sizin zihniyetiniz kul hakkı diye bir şey bilmez bizler bunu biliyoruz?

Başkan Hasan Çavuşoğlu’nun açıklamalarının ardından canlı yayına katılan Ahmet Ağaoğlu iddiaları yalanlayarak alkol promil testine gireceğini ifade etti. Ölmüş annesine küfür edildiğini belirten Ağaoğlu şu ifadeleri kullandı; Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, Antalya dönüşünde şehre ayak basmalarının ardından polise promil testi yaptırdı. ''0'' promil çıkan Ağaoğlu, Alkol kullanan bir insan değilim ama öyle bir yakıştırma yapmışlar. İftiranın sonu yok dedi. Trabzonspor başkanının ölmüş annesine küfür edenlerin Türk toplumunda ve Müslümanlar içerisinde yeri olmadığını düşünüyoruz, bu ayıp onlara yeterde artar bile? Yavuz hırsız ev sahibini basarmış ağzına hayatında alkol koymayan birisine bu iftiranın yapılması bardağı taşıran son damladır.

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir hoca maç boyunca saha içindeydi. O yönetici neredeydi, yukarıda. Allah var, yalancının Allah cezasını versin mi? Hüseyin hoca ağzını bile açmadı. Bizi bir şeylerin içine çekmeye çalışıyorlar, belli ölçüde başarılı oldular. Telefonda bana gösteriyor, ağabeyime küfrediyorsun diyor, ağabeyim dediği de bu ülkenin Dışişleri bakanı sayın Mevlüt Çavuşoğlu, ben de onun ağabeyin, benim hayatta saygı duyduğum nadir insanlardan biridir, sen kimsin? dedi. Trabzonspor Futbol takımını kirli bir oyunun içine çekmek için sayın Bakanımız sayın bir kimliğin sahibi Mevlüt Çavuşoğlu vasıtasıyla kullanılarak oyunlar tezgahlamak isteyenlere Trabzon şehrinin 4 Bakanı mutlaka bir cevap vermelidirler. Eğer onlar Alanya'da yaşanan bu rezaletin üstlerine gitmezlerse Tarbzon'lu hemşehrileri gereğini yerine getirmek için her türlü hukuksal yolları deneyerek haklarını arayacaklardır.

Trabzon'lu Bakanlarımız bu zor günlerde eğer Trabzonspor'a sahip çıkmayacaklarsa ne zaman sahip çıkacaklar. Örnek ve beyefendi bir şahsiyeti bize küfür etti diye şikayet edenler iftira atanların, Bakan ağabeyinin arkasına saklananların Türk milletinin nezninde hiç bir ehenmiyeti ve karşılığı yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'nın bu konuda mutlaka doğru bilgilendirilerek gereğini yapmasını temenni ediyoruz. Trabzonspor gibi Dünya markası bir takıma ve yiğit Tranzon insanlarına siyasi ayak oyunları sökmez, yıldırma operasyonlarına da Eren Bülbül gibi kahramanların yaşadığı şehrin insanları izin vermez. Bizim Trabzon'lu Bakanlarımızdan ricamız zinhar taraf tutmadan adaletin sağlanması için devreye girmeleridir.

Temiz futbol ailesine yakışmayan şahsiyetlerin derhal işten el çektirilerek bu ayıp temizlenerek hak edenin kazanacağı müsakabalar oynanmalıdır. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde tuhaf işlerin olması ne kadar manidardır değil mi?

Ali KARACA
23.06.2020
İSTANBUL

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI