Bugun...
TÜRKLER İSLAM'IN KILICIDIR....!!!


Ali Karaca Eğriye Eğri, Doğruya Doğru
fatih
 
 

"Türkler tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir millettir." (Enes Bin Malik)

Türkler İslam dairesine girdikten sonra fütuhat ruhuyla fetihler yaparak tarihe damga vurmuş büyük bir millettir.

Türkler, Ashab-ı Kiramdan sonra yüce İslam dinine ve Allah c.c davasına en çok hizmet eden kavimdir. Türklerin yarışı iman konusunda hep takva üzerine olmuştur. Karahanlı hükümdarı Abdülkerim Satuk Buğra Han ile 933 yılında Müslüman bir devlet olarak tarih sahesine çıkarak bu yolculuğu başlatmışlardır.

Bu şerefli Türk kavimi Xl. asırda Tuğrul gazi ile birlikte Sultan-ül Müslim unvanını kazanmış ve Yavuz Sultan Selim Han'dan itibaren de tam dört yüz yıl şanlı yüce Peygamber'imiz Hz Muhammed (s.a.v)'in kutlu vekili olmakla bereketlenmiştir. "Es-Sultan-ı zıllullahi fi’l-arz, ye’viileyhi külli mazlümin." İslam inancına göre, Sultan, Allah’ın yeryüzündeki gölgesi veya Halifesi, bu dünyadaki bütün mazlumların da koruyucusudur. Türklerde bu inanış çok yaygındır.

Asırlarca dünya ya İslam dinini ve Müslümanlığı, yayarak öğreten yüce Türk milleti yine bu misyonun temsilciliğine devam etmektedir. Batılılar Müslümanlar geliyor dediklerin de Türkleri bilirlerdi. Türklük ve İslam çok müteşabih (Benzeşen) örtüşen bir durumdur. Haçlı seferleri, o gün ki Müslüman Türklere karşı yapılmış Hıristiyanlık ortaklığının, büyük bir organizasyonudur.

Şimdi ülkemizde veya Arap coğrafyasında Emperyalizm din, mezhep ve tarikat kılığında parçalayıp bölmek ve birbirine düşürerek nifak tohumlarını ekmekle meşguldür. Orta Doğu'nun hali ortadadır. Ilımlı ve reformist siyasal İslam'ın Emperyalist güçlere hizmet ettiğini görememek körlüktür. Sudi Arabistan ve diğer İslam devletleri bu duruma verilecek en güzel örneklerdir. Vehabi mezhebiyle yüce İslam Peygamberi sevgili efendimiz Hz Muhammed (s.a.v)'in yolunu terk ederek batıni itikatların Suud ailesinin bireyleri tarafından temsil edildiği gerçeği de ortadadır.

Hak mezhep imamları (İmam-ı Azam, İmam-ı Şafi, İmam-ı Maliki ve İmam-ı Hanbeli) itikat imamları, İmam Maturidi ve Eşarilerin yerini şimdi, İbn-i Teymiyye, Şeyh Abdulvahhab, Cemallettin-i Efgani, Mevdudi, Ali Şeriatı gibi Ehl-i sünnet dışı, asla İslâma hizmet etmeyen akımların temsilcileri doldurmaya çalışmaktadır. Batiniliğe ve Rafiziliğe hizmet edenlerin kimlerin olduğu çok bellidir.

Türk gençliğini karanlığa ve bataklığa sürükleyen esrarlı ellerin karşısında olmak bir görevdir. Popüler kültür dediğimiz batılı aydın ve entelektüel çevrelerin hemogoyası etkisinde kalmak Türk milletine ve gençliğine yakışan bir durum değildir. Çünkü Türkler İslam konusunda öyle övülmüşlerdir ki bunu İbn-i Ebi-d Dünyanın ahir zaman üzerine yazdığı kitabında şöyle nakletmektedir. Allah Resulü'ne senetle ulaşan bir hadis yazılıymış, bu hadise göre?

" Benim bir ordum vardır. Ona Türk adını verdim. Onları doğuya yerleştirdim. Bir kavme gazaplanırsam Türkleri üzerine yollarım buyurmuştur." Kuran-i Kerim'de ki Keyhf süresinde ki bir çok ayet ve Zülkarneyn kısası başta olmak üzere bu durumun bir kanıtıdır.

"Türkler size dokunmadıkça sizde onlara dokunmayınız." (El- Cüveyni) ifadeleri bu Hadis-i tasdikler niteliktedir.Türkler İslamın bayraktarı ve kılıcıdır. Bin yıl bu şerefi taşıyan Necip Türk milleti seçilmiş ve yüce Allah c.c tarafından insanlığa gönderilmiştir. Türklerin batı'ya karşı olan seferlerinde adalet götürmesi ve kalplerinde keşif edilmesi sayesinde bir çok millet Müslümanlığı seçerek yüce iradeye böylece teslim olmuşlardır..

Ne mutlu bu kadim, kavmin Türk milletinin bir parçası olanlara? Ne mutlu Hz Muhammed (s.a.v)'in ümmeti olma şerefine erişebilenlere ve onun yolundan gidebilenlere..

Ali KARACA
07.10.2019
İstanbul

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI