Bugun...
BULANCAK ÜLKÜ OCAKLARIN'DAN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI


Misafir Yazar
balatfener@gmail.com
 
 

Bulancak Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı, 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla Mesaj yayınlayarak Türklerin Nevruz Bayramını kutladı.

  Bulancak Ülkü Ocakları Başkanı Öner PEKDEMİR, Sosyal medya üzerinden yayınladığı Nevruz Bayramı mesajında söyle dedi,

Türk Dünyasının Nevruzu Kutlu Olsun
Çekiç Bizim Örs Bizim
Söylenecek Söz Bizim
Bozkurt Bizim 
Nevruz Bizim 
Ergenekondan Çıkışımız Kutlu Olsun 
Turan Eller VarOlsun, 
diyen Başkan Pekdemir

5000 yıllık Türk geleneği olan Nevruz, TÜRK Milletinin bir kurtuluş günüdür. Yani Ergenekon'dan çıkıştır. Nevruz, yeni yılın başlangıcı yani 21 Mart  olarak kabul edilmiş ve günümüze kadar bayram olarak kutlanagelmiştir. Orta Asyada' ki Türk topluluklarından Azerbaycan, Kazak, Kırgız, Türkmen, Özbek, Tatar, Uygur Türkleri, Anadolu Türkleri ve Balkan Türkleri Nevruz geleneğini canlı olarak günümüze kadar yaşatmışlardır. ve Yaşatmaya da devam etmektedirler.
Nevruz, Türk milletinin istiklal ve istikbal uğrunda demirden dağları dahi eritmekten geri durmayacağının, Türk ulusuna esaretin reva görülmeyeceğinin simgesidir. Aynı zamanda kızıl elma mefkûremizin tarih sahnesindeki örneğidir.

Nevruz, Türk milletinin hürriyete ulaşma yolundaki kararlılığının sönmez ateşidir. Ankara Savaşı'ndan sonra birliğimizi sağlayan I. Mehmet'in kılıcında da Türk milletini esaretten kurtuluşa çıkaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün inancında da aynı ateşi görürüz.

Baharın müjdecisi, Türk'ün ulu bayramı Nevruz kutlu olsun. Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun.

Bu vesile ile Bulancak Ülkü Ocakları Olarak  Baharın müjdecisi olan Türk'ün Nevruz bayramını Kutluyor, Türk Dünyasına, Türk Coğrafyasına ve Bütün İnsanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz dedi.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI