Bugun...
Yabancı Dille Eğitime Hayır. PEKİ NEDEN?


Özkan Mustafa Küçükkural SERBEST KÖŞE
kucukkural@gmail.com
 
 
Fransız ''Alliance Française'' kurumunun açıklaması:
''Fransız dili Fransız alışkanlıkları sağlar, Fransız alışkanlıklarıysa Fransız ürünlerinin alınması demektir. Fransızca bilen kişi de Fransa'nın müşterisi haline gelir''
''Fransız okullarında bulunan öğrenciler, Fransa'nın tarih ve coğrafyasını, Fransız dağlarını kendi ülkelerinden daha iyi bilirler. Fransız dağlarını ve nehirlerinin kollarını tanırlar. İthal ve ihraç ettiği maddeleri en ince teferruatına kadar bilirler. Öğrenciler kendi ülkelerinin tarihinde okumadıkları şeyleri Fransız tarihinden okurlar.'' Osmanlı Devleti'nde Misyoner Okulları, Şamil Mutlu syf. 149
2. Dünya Savaşından Sonra Fransa Cumhurbaşkanı olan Charles de Gaulle; bir gün mecliste bütçe tartışmaları sırasında, muhalefetin Fransa dışındaki okullara ayrılan bütçeye itiraz ettiklerinde kısaca şöyle söylemiştir:
''Biz Fransa dışındaki okullarımızda Fransız yetiştiriyoruz.''
Haydi hayırlısı kendini müslüman zanneden milyonlarca Fransızınız hayırlı olsun.
Ahmed Cevdet Paşa'nın kızı Fatma Aliye Hanım iki kızı vardır bunları Şişli Pangalt'nda bulunan Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi'ne verir. Notre Dame De Sion, SİONUN KIZLARI demektir.  Büyük kızı okuldaki eğitimi yadırgar ve bırakır. Küçük kızı Zübeyde İsmet okula devam eder ve devamında Margerit ismini alarak katolik rahibesi olur.
Yeni rahibeleriniz de hayırlı olsun. Hayır canım olur mu öyle şey mi diyorsunuz? İnan mıyor musunuz?
Peki basitçe test ediniz.! 
İslamın, Kur'an'ın kadınlar hakkındaki ayetlerini okuyunuz lütfen. Bakalım hangisini kabul edecekler. Biyolojik, psikolojik, sosyolojik olarak kadın ile erkek farklıdır  Birbirinden üstün ya da birbirinden aşağıda değildir lakin bu zorunlu farklılıklar dolayısıyla görevleri ve görev dağılımları farklıdır deyiveriniz bakalım.!! Seyreyle gümbürtüyü.
Sen al Amerikan okullarını, İngiliz okullarını, Alman okullarını hepsi aynı kefede bence.
Diğer taraftan, bu okulların sağladığı kaliteli eğitimi göz ardı etmeyelim ve dahi bizim okullarımızın büyük çoğunluğu bu kaliteli eğitimi neden vermiyor veremiyor diye kendimize soralım.
Özkan Mustafa KÜÇÜKKURAL
 
--
Özkan Mustafa KÜÇÜKKURAL
AD-ER Araştırma ve Danışmanlık Ltd.Şti.
www.ad-er.com
Tel : +90 212 522 48 98
Gsm: +90 532 664 91 67
kucukkural@gmail.com
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI