Bugun...


Beşiktaş'a Aday Ediz FEYİZ
Belediyecilik yeni sistemde yarı resmi kuruluş yapısından Tam kamusal yapıya dönüşüyor, Değişen Anayasa ile Yeni Türkiye'de Belediye başkanları Yerelde Kamu görevlerinin 1. Sırasındaki yerini aldı. Bu nedenle büyük bir bütçeyi yöneten Belediyelerimizi emin kişilere kadrolara vermek zorundayız. Artık Belediye ne olacak deyip geçmeyelim. Belediye başkanı artık İl ve İlçelerde yönetimin 1. yetkilisi durumuna geliyor

Beşiktaş'a Aday Ediz FEYİZ
+ -

BASIN AÇIKLAMASI

Cumhuriyet ve demokrasi temelinde hareket etmeyi kendisine sorumluluk edinmiş bir kişi olarak ülkemizin içinde bulunduğu sorunların olduğu gibi Beşiktaşımızın ve Belediyemizin içinde yaşadığı sorunların birleştirici ve alternatif bir yaklaşım ile aşılacağına inanıyorum.

Malesef görüyoruz Ve yaşıyoruz ki Semtimizdeki siyasi haraketlerin,Beşiktaş’ın geleceğini düşünen bir yapıdan çok geleneksel siyasi sorunların ve parti içi çekişmelerin ön plana çıktığı bir ortama teslim olduklarını görüyoruz . Bu süreçten rahatsızlık duyan Beşiktaşlılara seçeneklerin seçeneksizlik olmadığı göstermek adına Beşiktaş Belediye Başkanlığına aday olmaya karar verdim.

Birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımız da bilir ki bu makamlar liderlik gerektiren, birleştirici özelliğin ön plana çıkacağı, fedakârlık isteyen görevlerdir. Bu görevler beklentisiz hizmet görevleridir ve bu görevler bir siyasi basamak olarak görülmemelidir. Beşiktaş’da bu gibi makamlarda görev alanların bir bütünlük içinde üretmesi ve ahenk içinde çalışması bu değerli makamların özelliği olmalıdır.

Siyaset biliminde şöyle bir evrensel gerçek vardır “Hiçbir siyasi hareket gelişen toplum koşullarından soyutlanamaz” Bizler bugün kendi geleceğimiz adına kariyer planları yaparak Beşiktaş’ı içinde bulunduğumuz sorunlardan soyutlayamayız. Bunu yapanlar Beşiktaş’ın geleceğini değil, kendi geleceğini düşünenlerdir ve bilin ki Beşiktaşlılar bu anlayışı elinin tersi ile itecek olgunluğa ve vizyona sahip insanlardır. Bizlerin bu ilçede yaşattığı demokrasi, çok kültürlülük, inanç özgürlüğü Türkiye’nin iyi günlere olan özlemine ışık tutmalıdır.

Beşiktaş için çalışan herkesin parti kimliği sebebi ile ötekileştirilmediği ve bu yerel yönetim anlayışı içinde üretim alanına katkı koymasını sağlamak adına Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na adayım. İçinde bulunduğumuz siyasal ve toplumsal süreç göstermiştir ki artık iç çekişmelere, kısır tartışmalara ayıracak vaktimiz yoktur. Vakit başta çok sevdiğimiz ülkemiz ve Beşiktaş’ımız için mücadele etme, birlikte güven üretme vaktidir.

Tüm bu sorunların çözüm adresi Beşiktaş’tır. Çözüm; yenilenme, yeni siyaset tarzını inşa etmektir. Çözüm; bu başlangıcı birlikte gerçekleştirmektir. Bu atacağımız adım sadece bir başlangıç değil Beşiktaş’ın da silkinerek birlik ve berberlik içinde ayağa kalkacağı gündür.

Aday olmaya karar verirken düşündüm BEŞİKTAŞ’lı Olmak Ne Anlama Geliyor ? Huzur ve kardeşlik ortamında, farklılıkları kucaklayarak semt kültürünü değerli kılmak, gelecek için mücadeleyi değerli kılmak, dünyanın ve ülkenin değişen şartlarını fark eden, beklentilere cevap verecek vizyona ve donanıma sahip bir yerel yönetime sahip olmak. Özetle İYİ Bir BEŞİKTAŞ, İYİ Bir Yerel Yönetim Anlayışından Geçiyor!

Bu bayrağı güçlü bir şekilde taşıma kararlılığında ve bu anlayışı temsil edecek bir yönetici olarak Beşiktaş’ı tanıyan, geçmişten ders almış, geleceğe ilerlemek için gerekli birikime sahip bir Belediye Başkanı olacağıma söz veriyor ve desteklerinizi bekliyorum .. 

Bu vesileyle Tüm dostlarımın Mübarek kurban bayramını kutlar, Sevenleri ve sevdikleriyle beraber Nice güzel bayramlar dilerim .
Sevgiler,Saygılar ..

Ediz FEYİZ
Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi 
İYİ PARTİ Beşiktaş Belediye Başkan Aday Adayı
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI