Bugun...


Havayolu Yolcuları dikkat edin
Uçak yolculuğu yapan herkes mağdur olmamak için lütfen okusun ve mümkünse paylaşsın! “Overbooking” yani “Çifte Rezervasyon” rezilliği ülkemizde yaygınlaşmaya başladı... Elinizde okeylenmiş biletinizle check-in sırasına geldiğinizde uçakta yer yok lafını duyarsınız ve çıldırırsınız. BU NEDENLE CHECK-IN İŞLEMİNİZİ ÇOK ÖNCEDEN YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİNİZ.

Havayolu Yolcuları dikkat edin
+ -

Yani 190 kişilik bir uçağa 210 bilet satmak demektir. havayolu firmalarının biletli ama uçuşu kaçıracak, 45 dakika ve 30 dakika kuralı ile uçağa binemeyecek yolcuların koltuklarını önceden satması demektir.
Bu durumda Uçakta fazla koltuk satışı olduğu için kontuar erken kapatılır ve yolcu, bileti olsa bile uçuşa alınmaz.
Elinizde okeylenmiş biletinizle check-in sırasına geldiğinizde uçakta yer yok lafını duyarsınız ve çıldırırsınız.
Cenazeniz mi var?, işiniz mi var?, sınavınız mı var?, düğününüz mü var?, görüşmeniz mi var? Askerden teskere mi aldınız? Hiç önemi yok. İstediğiniz kadar bağırın çağırın bir işe yaramaz. Önemli olan o uçağın full olması. O an sizin ve mazeretinizin hiçbir önemi yok!
Bu hale kalmamak için! mutlaka ve mutlaka internetten chack in yapınız ve mobil biniş kartınızı mutlaka oluşturunuz.
Başınıza böyle bir hal geldiğinde faydası olur mu bilmem ama mutlaka bağırıp çağırınız!
Haaa bu söylem şık olmadı diyorsanız buyrun başımıza böyle bir hal gelmeden bu tarz olayların yaşanmaması için gerekli yerlere şikayetlerimizi ulaştıralım...
Teşekkürler..."

Leyla K....
Teoman bey;Geçen hafta ist-trb uçuşunda yakınlarım yaşadı bu durumu...10 kişi alanda ve check in yapmış olmalarına karşın uçağa binemediler.. anadolujet kisi bası 100 euro ve mc donalds yemek çeki vererek bir sonraki uçuş için kendilerini ikna etti...Bu şekilde biraz kârlı çıktılar kısacası
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI