Bugun...


İstanbuldan Güneydoğuya kardeşlik köprüsü
DİN-BİR-DER’DEN DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU’YA “KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ” ÇIKARMASININ SON DURAĞI MARDİN Din Görevlileri Birliği Derneği 6.Kardeşlik Köprüsü programı ile İstanbul’dan 45 hoca ve alimi Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki 6 farklı ildeki ziyaret programları ile bölgedeki alim ve medreselerle buluşturdu.

İstanbuldan Güneydoğuya kardeşlik köprüsü
+ -

Din Görevlileri Birliği Derneği 6.Kardeşlik Köprüsü programı ile İstanbul’dan 45 hoca ve alimi Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki 6 farklı ildeki ziyaret programları ile bölgedeki alim ve medreselerle buluşturdu.

 

DİN-BİR-DER (Din Görevlileri Birliği Derneği) ve MEDAV (Medrese Alimleri Vakfı) bölgeler arası birlik ve beraberliği arttırmak, ümmet birliği yolunda gönül köprüleri kurmak ve hocalarla-molla, seydaları birbiriyle tanıştırmak-istişare ortamı oluşturmak amacıyla İstanbul’dan 45 alim ve din görevlisini 6 gün sürecek olan ziyaret programıyla Doğu’daki (Şanlıurfa, Diyarbakır, Siirt, Bitlis, Batman, Mardin) alim ve medreselerle buluşturdu.

 

25 Ekim Perşembe günü İstanbul’dan yola çıkan heyet 
Cuma Şanlıurfa, 
Cumartesi Diyarbakır, 
Pazar Siirt ve Bitlis, 
Pazartesi Batman
illerindeki alim ve medreselere ziyaretlerini gerçekleştirerek son durakları olan Mardin'deler. 

 

Ziyaretlere Kasimiye Medresesi'nde başlayan heyet akabinde Ulu Camii'yi ziyaret etti. Öğle namazını Kızıltepe'de bulunan Peygamber Efendimiz'in (sav) postası Abdullah Bin Enes El Cüheyni'nin kabrinin bulunduğu camiyi ziyaret ederek eda etti.

Namaz akabinde heyet şehir turu gerçekleştirdi.

Öğle yemeğinde heyeti ağırlayan Kızıltepe'deki Davet ve Kardeşlik Vakfına ait olan Ömer Faruk Medresesi'nde istişare toplantısı gerçekleştirildi.

 

DİN-BİR-DER Genel Başkanı Muhittin H. YILDIRIM Hoca yaptığı konuşmada kardeşlik bilincinin şuuruna varıp, gittiğimiz heryerde anlatmanın boynumuzun borcu olduğunu vurguladı. 

 

Toplantıya katılan MEDAV (Medrese Alimleri Vakfı) Genel Başkanı Tayyip ELÇİ, konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Konuşmalarına 6.sının gerçekleştiği "KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ"nün 60.sını da yapabilme dualarında bulundu. 

 

Heyet, sefer sonucunda bölgedeki medreseler ve alimler ile İstanbul’daki alim ve din görevlilerinin ilerleyen süreçte de bir çok ortak organizasyon düzenlenip kardeşliğe nice köprüler oluşturulmasını hedefleyerek dönüş yoluna çıktılar.
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI