Bugun...


Of Çaysan Jacobs'a Satıldı
Kamu yönetimi olarak ne varsa satalım kervanına başarılı yerli firmalarda katıldı, Birçok firmanın iflas açıklaması yaptığı günümüzde yabancı sermaye özel firmalara yöneldi.

Of Çaysan Jacobs'a Satıldı
+ -

ÜLKEDE MADENLER, LİMANLAR, TARİHİ DEV FABRİKALAR, YAP-İŞLET MODELİYLE HAVA ALANLARI, KÖPRÜLER, TÜNELLER, OTOYOLLAR YABANCI SERMAYENİN UKDESİNE VERİLİRKEN
Yabancılar Türkiyenin başarılı Üretim, Hizmet ve yatırım kuruluşlarınıda bir bir satın alıyorlar. Bu satılan milli varlığımızı geri alabilmemiz hakkında projesi olan bir kişiye raslamadık.
Borçlanarak büyüme denilen bu model Osmanlıyı parçalamıştı, Uygulandığı bütün ülkeler milli bağımsızlığını kaybetti. Bunları söylemek vatandaşlık ve insanlık görevimiz.

ÇAY SEKTÖRÜMÜZÜN ÖNEMLİ BİR ÖZEL SEKTÖRÜ OF ÇAY SATILIŞ KERVANINDA

Of Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin tam kontrolünün Jacobs Douwe Egberts TR Gıda Ticaret Sanayi AŞ tarafından devralınması için Rekabet Kurulu'na başvuruda bulunuldu.

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, çay ve kahve ürünleri imalatı sektöründe faaliyet gösteren Of Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin tam kontrolünün Jacobs Douwe Egberts TR Gıda Ticaret Sanayi AŞ tarafından devralınması için Rekabet Kuruluna başvuru yapıldı.

İki şirket, geçtiğimiz günlerde kendi internet sitelerinden ortak girişime dair açıklamada bulunmuştu.

Ofçay şirketinin internet sitesinde yer alanda açıklamada, "Jacobs Douwe Egberts ve Ofçay, Türkiye'deki faaliyetlerine ilişkin bir ortak girişim anlaşmasına vardıklarını açıklamaktan memnuniyet duymaktadır. Ortaklık, Türk sıcak içecek sektöründe yeni büyüme fırsatları yaratacak ve JDE'nin kahve sektöründeki uluslararası ağı ve deneyiminin Ofçay'ın çay sektöründeki yerel tecrübesiyle birleşimi, her iki şirket açısından yeni bir sinerji oluşturacaktır" denildi.

'ÇALIŞMALAR AYNI ŞEMSİYE ALTINDA SÜRDÜRÜLECEK'
Türkiye'de Jacobs markaları ile bilinen JDE, kahve sektöründe 265 yıllık geçmişe sahip bir uluslararası şirket olarak biliniyor. Ofçay ise 1985 yılındaki kuruluşundan beri Türk çay sektöründe faaliyet gösteriyor.

Yapılan açıklamada, "Anlaşmaya göre, her iki şirket de mevcut yerel varlıklarını ortaya koyacak ve çalışmalarını aynı şemsiye altında sürdürecektir. Ahmet Bülent Kasap CEO olarak ortaklıkta görev üstlenecektir. Rekabet Kurulu'nun onayına bağlı olan işlemin 2018'in son çeyreğinde tamamlanması öngörülmektedir" ifadelerine yer verildi
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI