Bugun...


Saadet partisi genel merkezi boşaltılıyor
Milli Görüş hareketi içindeki genel merkez haciz krizi Yargıtayın kararıyla yeniden gündeme geldi. Merhum Necmeddin Erbakan'nın (Parti kapatmalara bir tedbir olarak) partinin mal varlığını kendi üzerine yapması bilinen bir gerçekti, Birçok il binası, Hazine yardımları da Erbakan üzerine bankaya yatırılıyordu, Bu nedenle kayıp trilyon davasına da muhatap olmuştu.

Saadet partisi genel merkezi boşaltılıyor
+ -

SON DAKİKA:19.11.2018

Saadet Partisi’ne tahliye için 1 ay süre!

Saadet Partisi'nin avukatı ve Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, parti genel merkezi binasının tahliye edilmesine yönelik karara ilişkin, "Yargıtayın onama kararı olduğu için karşı taraf tahliyeye geldi. Kendilerinden uygun bir süre talep ettik. İcra memurunun inisiyatifiyle de tarafımıza bir aylık bir süre verilmiş oldu." ifadelerini kullandı.

SAADET PARTİSİ GENEL MERKEZİ ŞİMDİ HACİZ YOLUYLA BOŞALTILACAK MI?

Merhumun ölümünden sonra Erbakan ailesi yasal olarak kendilerine miras olarak kalan bu mülk ve para varlığını aile mirası olarak görüp hak iddia edince gayrimenkuller için davalar açıldı, Bu günlere kadar gelinen konuda yargıtay son kararı verdi, Şimdi sadece Anayasa mahkemesi kaldı, Fakat bu süreç haciz uygulamasına engel değil.

Saadet Partisi’nin Genel Merkez binası, partinin gayrimenkulleri, banka hesapları ve Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun makam otomobilinin de aralarında olduğu araçlar ETAŞ Şirketi’ne ait. Milli Görüş hareketinin merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz ise ETAŞ Şirketi’nin yüzde 80 hissedarı. Yüzde 80 hissedar olan oğul Erbakan ve damat Altınöz, Saadet Partisi'nin Genel Merkez binasının kirasının ödenmemesi nedeniyle haciz işlemi başlatmıştı. Saadet Partisi ise bu binaların ve gayrimenkullerin partiye ait olduğunu ifade etmişti.

Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi, Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz’ün taleplerini haklı görerek Saadet Partisi’nin Ankara Balgat’daki genel merkezi tahliye etmesi yönünde karar vermişti. Saadet Partisi de bu karara itiraz ederek Yargıtay’a taşıdı.
Yargıtay bugün Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesi’nin verdiği tahliye kararını onadı.

Erbakan Ailesi’nin avukatı Tan Tahsin Zapata  Yerel mahkemenin verdiği tahliye talebini Yargıtay’ın onadığını ifade etti, Yargıtay’ın kararı sonrasındaki sürecte, davacı taraf olan ETAŞ Şirketi adına Saadet Partisi Genel Başkanı’na binanın boşaltılması için icra marifeti ile işlemlerin yapılacağını ifade etti. 
Kaynak: SİVİL HAREKET

Editör: ABDULLAH GÖZAYDINYORUMLAR

TAHLİYE KARARI VE SONRASI
19-11-2018 14:50:00

Beyazıt, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan ve damadı Mehmet Altınöz’ün açtığı davada, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 15. Hukuk Dairesinin verdiği tahliye kararının Yargıtayca onanmasına ilişkin parti genel merkezi önünde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Yargıtayın onama kararının, parti genel merkez binasının tahliyesiyle ilgili olduğuna işaret eden Beyazıt, binanın tapusu ve mülkiyetiyle alakalı davanın ise asli hukuk mahkemesinde devam ettiğini bildirdi.

Beyazıt, mahkemenin binanın tapu kaydı için parti lehine “Satılamaz, herhangi bir şekilde bir tasarruf işlemine maruz bırakılamaz” şeklinde tedbir koyduğunu ifade ederek şu değerlendirmede bulundu:

“Bu anlamda tabii tahliye kararına ilişkin, Yargıtayın onama kararı olduğu için, karşı taraf tahliyeye geldi. Kendilerinden uygun bir süre talep ettik. Fakat onlar bir an önce çıkmamız gerektiğini söyledi ama burası bir genel merkez binası. Yeni bir gayrimenkul, oranın tadilatı, taşınma süreci birkaç ayımızı alacak diye ifade etmemize rağmen bize böyle bir süre verilmedi, 15 gün söylendi. İcra memurunun inisiyatifiyle de tarafımıza bir aylık bir süre verilmiş oldu. Gayrimenkulün aynına ilişkin davamızda ise mahkemenin tedbir kararı halen devam ediyor.”

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI