Bugun...


Sağlık Güvencesi 37 TL
SGK ‘dan Gözlük Alamayan Vatandaş Çaresiz Gözlükçülerden Yardım İstiyor Sgk gözlük kullanması gereken her bireyine üç yılda yalnız bir kez 37 TL gözlük alması için yardım ediyor. Yardım miktarı az yardım süresi uzun olduğu için gözlüğünü alamayan vatandaşlarda mağdur oluyor.

Sağlık Güvencesi 37 TL
+ -

Geçtiğimiz günlerde lisans eğitimi alan ve sınavları yaklaşan Hilal Ş. kırılan gözlüğünü almak için gözlükçüye gitti. Gözlük süresi dolmadığı ayrıca gözlük numaraları yüksek olduğu için Sgk’lı olmasına rağmen bir gözlük alamadı. Hem öğrenci hem de maddi durumunun yetersiz olması sebebiyle yaklaşık 700 TL değerinde ki gözlük camlarını alamadığını çaresizlik içerisinde sosyal medyada duyurdu.

Olayın sosyal medyada duyulması üzerine yardıma optisyenler koştu.

Sosyal medyada yardım mesajını İstanbul’dan duyan Optisyen Ayhan Demircan, lisans öğrencisine bir gözlük hediye etti. Konu ile ilgili birçok gözlükçü açıklama yaptı. Açıklamalarında gözlükçüler, Sgk ‘nın yanlış fiyat politikası yüzünden her gün binlerce gözlük kullanıcısının mağdur olduğunu gün içerisinde buna benzer birçok olayla karşılaştıklarını belirttiler. Gözlükçüler, gözlük kullanmakta olan ve gözlüğünü Sgk’dan alamayan vatandaşların çaresiz kaldığını, kendilerine sürekli ‘’yardım edin’’ mesajları geldiğini anlatarak yetkililerden yardım istedi. Gözlükçüler ayrıca, sivil toplum örgütlerimiz yıllardır Sgk’yı yaklaşık on yıldır artmayan gözlük ödemeleri konusunda uyarıyor.Lakin Sgk bu ve benzeri olayların yaşanmaması için bir çözüm bulmadı dediler.
Kaynak: Optisyen COM

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI