Bugun...


Sahte Hocalara İtibar Etmeyiniz
Mevcut kanunlarımız, Gerek Laiklik gereği, gerekse hakiki İslam şuuru olan herkes bilirki İslam adına bir göreve talip olanlar Allahın razı olmadığı hiçbir bilgiyi ve belgeyi referans almaz, alamaz. Ülkemizdeki seçimler politik mücadeledir ve İslamda böyle bir görev tanımı yok. İslam Devleti değil kişileri muhatap alır. Kuranı kerim devletleri, kurumları değil kişileri muhatap almıştır. İman etmekle yükümlü olanlar insanlar ve cinlerdir.

Sahte Hocalara İtibar Etmeyiniz
+ -

Her seçim öncesi oynanan oyunlar gene meydana çıkmaya başladı.

Mahmut efendi hazretleri kendisine sorulduğunda her zaman beyanı "Biz politika yapamayız, İşimiz İslam ve İman yoludur, Allah akıl vermiş düşünün en doğrusuna inandığınıza oyunuzu verin, benim kimseyi yönlendirmem doğru değildir, Hukuki de değildir" şeklinde beyan eder, Fakat bazı karanlık mihraklar kendilerinin sözüne itibar edilmediği için, Sahte bir kisveye bürünerek Mahmut Usta osmanoğlu hoca efendinin adını yalanlarına, iftiralarına alet etmektedir, Lütfen dikkat edelim, Bu güruhun günahlarına ortak olmayalım inşaallah.

Mahmud efendi hazretlerinin avukatı eski Adalet Bakanı İsmail Müftüoğlunun basın açıklaması

Geçen seçimlerde olduğu gibi, şimdi de aynı şekilde sözüm ona bazı hoca hanımların(!) Karadeniz Bölgesinde husumet üreten konuşmalar yaptıklarını, bölgeden gelen şikâyetlerden öğrenmiş bulunmaktayız.
Her ne kadar bu hoca hanımlar, Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendinin talimatını yerine getirdiklerini söylüyorlarsa da, bunlar hem yalan söylemekte ve hem de Mahmut Efendiye gıyabında iftiralarda bulunmaktadırlar. 
Hemen belirtelim ki ve bildiğimiz kadarıyla Mahmut Efendi, bu sözüm ona hoca hanımlara böyle bir yetki asla vermiş değildir.

Bunlar durumdan vazife çıkararak ve dünyevi menfaat sağlama düşüncesiyle böyle bir siyasi yola revan olmuşlar ve Hoca Efendiyi de maksatlarına alet etme cesaretinde bulunmaktadırlar.

Çünkü Mahmut Efendinin dünya görüşü bellidir. Hakk’ın emirlerini hafife alan, aile yapısını tarumar eden düzenlemeler yapan, men edilen fiilleri bir nevi meşrulaştıran siyasilerden daima uzak durmuştur. Hele hele siyaseten de olsa Allah’ın emirlerinden ziyade, nehyedilenleri gündem konusu yapanlara da asla ve hiçbir zaman bildiğimiz kadarıyla iltifat etmemiştir.

Dolayısıyla Hoca Efendinin hocasıymış gibi bir görüntüyle etrafta bu tür söylemlerle dolaşanlara asla iltifat edilmemeli, hatta bu nevi kişilerden yetki belgesi sorulmalıdır. Böyle bir yetkisi olmayanların mutlaka dışlanması, ihvan olma şuurunun gereğidir. Meşrep gereği emir dışı hareket edenler yalana dolana sarılmakta ve tabana tesir etmeye çalışmaktadırlar. Böylece ‘kara’yı ak diye tanıtmaya çalışmaktadırlar. Hiyerarşik kopuş içinde bulunan bu nevi hoca veya hoca hanımlar kendilerinde güç vehmi içindedirler. Oysa bunlar devede kulak mesabesinde bile değildir. Zira üslupları, hareket tarzları meşrep dışı ve tamamıyla enaniyet kokmaktadır.

Diğer taraftan siyaset dışı bir alanda bulunan Mahmut Efendiyi siyasi alana çekmeye ve onu gıyabında kullanmaya çalışanların insanlıkla, Müslümanlıkla ve bilhassa ihvanlıkla alakası olamaz. Bunu herkes çok iyi bilmelidir. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. Yaptığı bir gün ayağına dolanıverir. Çünkü Allah dostunun gönlünden düşenin akıbeti bellidir.
Seçim atmosferine girildiği bu günlerde, dinleyiciler konuşmacıların manüpilasyonlarına dikkat etmeli, manevi sohbet adına siyaset yapanlar mutlaka ayıklanmalıdır. Bin yıllık tarihi, fikri, milli ve manevi mirası öteleyen emperyalist güçlerle el ele verip, ülke yönetenleri övenleri kapı dışı etmek her insanın işi olmalıdır.

Çünkü bu gibi insanlar, bir nevi sürüye kurt getiren insanlardır. Nasıl ki bölük, tabur, alay mensubu birisinin, bölük komutanı, tabur komutanı veya alay komutanının haberi dışında iş yapma gibi bir yetkisi yoksa bunun gibi Hoca Efendinin iradesi hilafına siyaset konuşan bir müntesip hoca veya hoca hanımın da yetkisi olamaz. Konuşursa da kendi adına konuşmuş olur.

Sonuç olarak diyebiliriz ki, Mahmut Efendi gibi Hak ve hakikat mücahidi bir âlimi istismar ederek, bir takım siyasi istikametlendirmeler yapmak ve yaptıklarının da Efendinin müsaadesi dâhilinde bulunduğunu söylemek en büyük buhtandır, yalandır, istismardır, maddi menfaatlere yöneliktir. Sözümüz bu işi yapan kişilere racidir.

MAHMUT HOCAEFENDİ HAKKINDA ÖNCEKİ HABERLERİMİZ  
Medyadaki sahte hesaplar   BASIN AÇIKLAMASI     HABER KAYNAĞI
Kaynak: Sivil Hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Hızır Muratoğlu
29-05-2018 09:30:00

Şehid Hızır Hocaefendi’nin “Seçim” Şiiri 

 

Rahmetli Hızır hocaefendi bu şiiri yazalı  27 yıl bir zaman olmuş. 
Fakat düzen aynı düzen ….. 
Allahu teala bizleri daima Hakkı savunan kullarından eylesin . Amin...

SEÇİM

Takvim 20 Ekim , yıl 1991, gün Pazar,
Partilerde kaynaşma , sanki cenge gidiş var.

Masraflar milyarlarca, cengi kazanmak için,
Durmadan gece gündüz çalışmak kimin için?

Malım kötü diyen yok, vaatler yığın yığın,
Hep dinlemiştik böyle, belki daha da çılgın.

Vaatler unutulmuş, geçince reyler ele,
Herkes keyfine düşmüş, memleket gitmiş sele .

Uyan artık bu dönem, Müslüman Türk milleti,
Reylerinle kov artık, başındaki illeti.

Ey arkadaş,vatandaş! Ey müslüman!Ey yoldaş !
Bu seçimde birleşip, olalım sarmaş dolaş.

Ey benim vatandaşım! Sen hem beden ,hem ruhsun,
Tek yönlü düşünenler , şöyle uzakça dursun .

Tek tarafını bile bilmezken idareden,
Ya öbür tarafını yönetecek nereden ?

Sana iki taraftan anlatanları dinle,
O zaman istikbale bakacaksın sevinçle .

Ahiretini bilen ,dünyadan haber veren,
Çalışkan davetçinin ol müşterisi hemen .

Marufu emreder o , değil basit bir parti,
Sade dünyayı demez, maneviyattır şartı .

Çatlasın sevmeyenler ,Avrupa uşakları,
Amerikan yanlısı ,taklitçi kuşakları.

Fuhuş medeniyettir diyene sen oy verme,
Fuhşu destekleyip sakın vebale girme .

Bu memleketi atan ,kanlarıyla suladı,
Kafiri kovalayıp namusunu kurtardı .

Müslüman ecdadından bulamadı kafir yüz,
Şu zaman ki nesli kandırdı güpegündüz .

Boyadı çirkefini , pis maskesini taktı ,
Slogan demokrasi, arkadan ocak yaktı.

Demokrasi yaygara, hak hürriyet maskesi,
Emekçiye vaatler ve daha bir nicesi .

Defalarca denenmiş ,fiyasko vermiş sonuç,
Deneyecek misin hala, akıbetin pek korkunç.


Sözü özü işi bir parti kim bilmez misin?
20 Ekim gününde sen onu seçmez misin?

Kendine acımazsan bari millete acı,
Ver Hakka reyini, bitsin artık bu sancı.

Hızır Ali Muratoğlu 20/09/1991 İSTANBUL

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI