Bugun...


ŞEHİRLER ARASI yolcu taşımacılığı;
Almanya'da OTOBÜS ile ŞEHİRLER ARASI yolcu taşımacılığına 2012 yılında İZİN verilmiş.

ŞEHİRLER ARASI yolcu taşımacılığı;
+ -

Hani diyoruz ya hep, yapısal problem,yapısal problem
Bir ülke ürettiği ürünü UCUZA mal etmek,insanların yaşam maliyetlerini ucuza getirmek istiyorsa ;
Enerji,ulaşım,haberleşme,hammadde gibi temel girdilerinin maliyetlerini ucuza getirmek zorundadır.


İşte onlardan biri 
ŞEHİRLER ARASI yolcu taşımacılığı;
Almanlar dünya otomotiv devi 
Araba üretip dünyaya satıyorlar ama kendi arabamız var diye milleti serbest bırakıp otobüs ile yolcu taşımasına MÜSAEDE etmemiş bu işi TRENLERLE çözmüşler.

Almanya ile nufüsumuz hemen hemen aynı 

Almanya'da 76.000 Otobüs var,

Türkiye'de 218.000

Sonra diyoruz ki dış ticaret açığımız var.

Şehirler arası insan tşınması işini sadece trenle çözmemiş ,
Sanayileşmeyi ÜLKE GENELİNDE DENGELİYEREK insanları DOĞDUĞU yerde iş sahibi yapmış ve dolaysıyla kimsenin memlekietine gidip gelme ihtiyacını ortadan kaldırmış.

İnsanlar sadece turizm için seyahat etme ihtiyacı duymuşlar.
Yapacak,anlatacak,insanları ikna edecek çook işimiz var .çokkkk.
***********************************
Haberin metni

Almanya'da otobüs ile şehirler arası yolcu taşımacılığı başlıyor
Tarih14 Kasım 2012, 17:40

Almanya Parlamentosu'nda otobüslerin şehirlerarası yolculuk yapabilmesine olanak tanıyan yasa kabul edildi. Şehirlerarası yolcu taşımacılığında demiryollarının tek alternatif olma durumuna son verildi.

Almanya'da 1934 yılında çıkan Yolcu Taşımacılığı Kanunu doğrultusunda Berlin şehrinden yapılan otobüs yolculukları haricinde şehirler arasında seyahat otobüsleri ile yolcu taşınamıyordu. Son dört yıldır tartışılan bütün Alman şehirlerinin otobüs yolculuğuna açık olması kanunu şu anda değişiyor. Almanya Parlamentosu'nda 2 Kasım 2012 tarihinde otobüslerin şehirlerarası yolculuk yapabilmesine olanak tanıyan kanun kabul edildi. Kanunun çalışma şartları ve sosyal şartlarına dair tanımlamanın daha sonra yayınlanacak. Bununla birlikte Ocak 2013 tarihinden itibaren Almanya içersinde otobüs işletmecileri değişik şehirler arasında otobüsleriyle yolcu taşıyabilecekler. Bu durumun tek bir kısıtlaması var; otobüs güzergahının mesafesi 50 kilometre altında olamayacak, ayrıca iki durak arasındaki yolcu taşımacılığının süresi de bir saatten daha az olamayacak.

Alman otobüs pazarı geçen sene ekonomik kriz yüzünden %3'lük bir daralma yaşamıştı ama buna rağmen satışlar 5.040 adet oldu. Almanya'daki tüm otobüslerin sayısı da azaldı ve 76.000 adete düştü. Piyasanın içinde bulunduğun durumdan dolayı Almanya içersindeki otobüs satışları azaldı. Otobüs sektörü; devlet sübvansiyonunun sona eriyor olmasından, artan yakıt fiyatlarından ve şehirlerdeki artan düşük emisyon bölgelerinden dolayı zorluk çekti. Ama tüm bunlara rağmen Almanya içersinde otobüs ile yolculuk edenlerin sayısı bu yıl rekor kırdı.
Kaynak: Sivilhareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI