Bugun...


UKEAD Filistinden Fotoğraf Sergileri
İstanbul, anlamlı bir fotoğraf sergisine sahne oluyor. İslam’ın ilk kıblesi, ikinci mescidi ve üçüncü haremi olan Mescid-i Aksa, onu yüreğinde barındıran Kudüs, tarihi Filistin şehirleri ve kültürü İstanbul’daki metro istasyonlarında 1 ay boyunca sergilenecek.

UKEAD Filistinden Fotoğraf Sergileri
+ -

FİLİSTİN’DEN KARELER

9 Temmuz 2018’de İstanbul Yenikapı Metro istasyonunda başlayacak fotoğraf sergisi kısa adı UKEAD olan Uluslar arası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği tarafından düzenleniyor. Filistin’i her yönüyle tanıtma amacı güden fotoğraf sergisi 1’er hafta arayla İstanbul’un en hareketli metro istasyonlarında vatandaşların ziyaretine açık olacak. 9-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı, 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Kadıköy, 23-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında İstanbul Bağcılar Kirazlı ve 30 Temmuz-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında ise İstanbul Şişli Mecidiyeköy metro istasyonlarında vatandaşların ziyaretine açık olacak olan sergide, Filistin’deki yaşam hem tarihi hem de kültürüyle birlikte anlatılacak.

Uluslararası Kudüs Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği, merkezi İstanbul’da kurulan ve Kudüs ile ilgili kültürel ve eğitim alanlarında bilinçlendirme çalışmaları yapmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşu. İnsanlığın ortak mirası konumundaki Kudüs’ün doğru bilgilerle bütün insanlığa tanıtılmasını hedefleyen UKEAD, projelerini özellikle bilinçlendirme çalışmaları çerçevesinde gerçekleştiriyor. Çalışmalarını Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak 3 dilde gerçekleştiren UKEAD’ın vizyon hedeflerinden birisi de Kudüs’ün; siyaset, ekonomi, sanat, kültür, bilim, teknoloji vb. alanlarında gelişimi için araştırma, inceleme ve yayınlar yapmak, bu tür çalışmaları teşvik etmek, yürütmek ve yaymak.

 

Not: Sergi ile ilgili bilgi almak isteyenler için

Kadir Öztürk (UKEAD Halkla İlişkiler Koordinatörü)

0553 731 51 57

kadirozturk@ukead.org
Kaynak: Sivil hareket

Editör: Abdullah GözaydınYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI